Taşdemir: “Zoru seven bir takımız”

Çorum Futbol Kulübü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Çorum’da Kahramanmaraşspor karşısında alınan 3-0’lık galibiyeti değerlendirdi.

Taşdemir, zorluklara göğüs germesini seven bir takım olduklarını belirtirken, bundan sonra ki maçların final havasında geçeceğini söyledi. İsmet Taşdemir yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Amed maçında alınan galibiyetin önem kazanması için bir sonraki maçı kazanmamız gerekiyordu. Dolasıyla ilk maçında gergin geçmesinden ötürü zor bir maç olacağını biliyorduk. Onunla beraber de ara ara zorlansak da kazandığımız için çok mutluyuz. Kaldı 8 maç, bundan sonraki her maçımız, hep söylediğim gibi 3-4 maçımız yarı final, daha sonra da final havasında geçecek.

İkinci yarılar hep zor olur. Ama şu anda özellikle takımızın gösterdiği reaksiyon memnuniyet verici. Daha önce de söylemiştim, zoru seven, zorlukları seven bir takımız. Zorluklara göğüs germesini seven bir takımız. Dolasıyla bu noktaya da bu şekilde geldik. Geldiğimiz nokta play-off potası; elimizin uzatabileceği mesafeye geldi. 3 puan bir fark kalması bizim için önemli. Bununla beraber 8 haftadır yenilmeyen, az gol yiyen ve üreten de bir takımız.

Çok şükür bu maçı da güzel bir şekilde bitirdikten sonra önümüzdeki maçın hazırlıklarına Cumartesi günü başlayacağız. Bununla beraber bildiğiniz gibi iki tane kart cezalımız var, üç tane sakatımız. Önümüzdeki hafta içerisinde iki arkadaşımızın durumu netlik kazanacak. Salih, Mehmet Sedef ve Nafican’ın 1-2 hafta daha bizimle olamayacağı görülüyor. Arkadaşlarım son haftalarda çok yoğun bir tempoda doğru işler yaparak hak ettiği puanları kazandılar. Takım içinde birlik ve beraberlikle beraber, camiamızın bize sağladığı pozitif enerji ve yaklaşım, bize olan inançları bizi bu noktaya getirdi. İnşallah ayağımız yere basarak hedeflerimize koşar adım gitmeye devam edeceğiz.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*