“Alacağım kararı 4 hafta sonra açıklayacağım”

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, Uşakspor karşısında alınan mağlubiyetin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı. Başkan Fatih Özcan’ın açıklaması akıllarda soru işareti bıraktı.

Çorum FK’nın Hekimoğlu Trabzon maçıyla başlayan mağlubiyet serisi bu hafta oynanan Uşakspor ile devam etti. Kendi evinde Uşakspor‘u ağırlayan Kırmızı-Siyahlılar, karşılaşmadan 1-0 mağlup ayrıldı. Bu yenilgiyle birlikte Çorum FK, Play-off şansını adeta mucizelere bıraktı.

Bu mağlubiyetin ardından Çorum FK Başkanı Fatih Özcan, gece geç saatlerde sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamasında “istifa” edip etmeyeceğini 4 hafta sonra masaya yatıracağını açıklayan Başkan Özcan, “Yapacağım mali çalışmaların sonucunda sizlerle paylaşacağım” dedi.

İşte Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan‘ın gece yarısı yaptığı o açıklama:

Bir mucize gerçekleşmezse lig bizim adımıza bitti
“Her şeyin bir sonu olduğu gibi bugün sahamızda mağlup olduğumuz Uşakspor maçının bitiş düdüğü ile birlikte kalan 4 haftada bir ‘Mucize’ gerçekleşmezse bizim adımıza lig sona ermiştir. Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle, kötüsüyle 4 hafta sonra geride bırakacağımız 2020-2021 sezonu maalesef bizim adımıza pek başarılı bir sezon olmamıştır. Büyük umutlarla başladığımız bir sezonun bu kadar dramatik son bulması da ayrıca üzüntü vermektedir.

Olmadı, yapamadım, başaramadım, özür dilerim
Başarısızlığa kılıf bulmak ya da mazeret üretmek aciz insanların işidir. Sizlere yaşatmış olduğumuz başarısızlığın ve üzüntünün sorumluluğu bu kulübün lideri olarak şahsıma aittir. Bugüne kadar hiçbir zorlukta pes etmeden, sizlerin yüzünü güldürmek, başını dik gezdirmek adına elimden gelen çabayı sarf ettiğimi ve hiçbir fedakarlıktan kaçmadığımı bilmenizi isterim. Gönül isterdi ki ligin bitmesine haftalar kalan şampiyonluğu ilan etmiş bir Çorum FK ya da en azından Play-Off’u garantilemiş bir Çorum FK olarak sizlerin karşısına çıkalım. Ama olmadı, yapamadım, başaramadım, özür dilerim. Bilmeden ya da istemeden kalbini kırdığım, üzdüğüm kim varsa onlardan da özür dilerim. Çok uzun ve stresli bir iş yaptığımızı bilmenizi, varsa kusurumuz mazur görmenizi diliyorum.

Kalan 4 haftalık süreçte görevimin başındayım
Kalan 4 haftada görevimin başında olacağımı, Çorum FK’nın ligi en iyi yerde bitirmesi adına elimden geleni yapacağımı, matematiksel şansımız devam ettiği sürece de sonuna kadar mücadele edeceğimi net bir şekilde ifade ediyorum.

Alacağım kararı daha sonra sizlerle paylaşacağım
Bildiğiniz üzere 3 yıllık bir projeyle başladığımız ilk sezonumuzda yaşamış olduğum olumsuzlukları sizlerle daha önce paylaşmıştım. Tekrar edip buradan başınızı ağrıtmak istemem. 4 hafta sonra Çorum FK Başkanlığı adına alacağım kararı sizlerle paylaşacağım. Ülkemizle birlikte tüm dünyanın içinde bulunduğu zor şartlarda kulüp yönetmek ancak dışarıdan gelecek manevi desteklerle mümkün olur, lakin yaşamış olduğum zorlukların, karşıma çıkan engellerin yüzde 10’unu sizlerle paylaşmıştım. ‘Kan kusup, kızılcık şerbeti içtim’ dediğim olayların bende saklı kalmak kaydıyla içimde derin yaralar açtığını da bilmenizi isterim.

Başkanlığı alnım açık, başım dik yürüttüm
Kalan 4 haftanın sonunda Çorum FK adına en hayırlı kararı alacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Başarısızlığı kabullenmeyen bir yapıda olduğumu hepiniz biliyorsunuz. Alnım açık, başım dik yürüttüğüm şerefli Çorum FK Başkanlığına devam edip etmeyeceğimi 4 hafta sonra masaya yatıracağımı, yapacağım ‘mali’ çalışmaların sonucunda da sizlerle paylaşacağımı şimdiden ifade ediyorum.”

1 Yorum

  1. Başkan sizleri taktir ediyorum yaptığınız çok zor bir iş. İnşallah devam edersiniz . İnanmis iyi bir ekip sakin kararlı duruş ve birkaç takviye ile sene inşallah şampiyon oluruz. Biz sizlerin yanındayız. Hoş ve sağlıcakla kalın

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*