Zeki Gül: “Çorum Belediyespor Çorum’un Kulübüdür”

Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül, Çorum Belediyespor hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi. Başkan Gül, “Çorum Belediyespor, Çorum şehrinin kulübüdür biz bu kulübün sahibi değiliz” dedi.

Kulüp Başkanı Zeki Gül, son zamanlarda yapılan Belediye takımı eleştirilerine yanıt verdi. Gül, bu takım Çorum şehrinin kulübüdür, sahibi de Çorumlular’dır dedi. Kendilerinin sadece kulübü yönetmekle yükümlü olduğunu belirten Zeki Gül, “Çorum Belediyespor kulübü bizim değil, tüm Çorumluların kulübüdür. Ancak bu kulübü yürüten bir belediye başkanımız var. Bir kulübü yönetmek, idare etmek ve sorumluluk taşımak inanın bir belediyeyi idare etmekten daha zor. Çünkü Çorum’da ilçelerle birlikte 530 bin teknik direktör var, biz futboldan anlıyoruz dersek bozuluyorlar herhalde. Herkesin anladığı bir spor dalında bir şeyler başarmak gerçekten çok zor” dedi.

Çorum Belediyespor kulübüyle bir belediye başkanı ilgileniyor diye eleştirmek yerine destek olmak gerektiğinin altını çizen Gül, “Bu kulüple bir belediye başkanı ilgileniyor diye tenkit etmek yerine takdir etmek gerekir. Bize gelince, biz bu işi görev verildiği için yapıyoruz. İster sevelim, ister sevmeyelim. Biz bu işi çok büyük bir zevkle de yapmıyoruz. Yönetim kurulu dahil hiç kimse maddi bir beklenti içinde olmadığını herkesin bilmesi lazım. Bu yüzden başta belediye başkanı olmak üzere, bize tüm halkımızın destek olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Takım olmanın sahada onbir kişinin yardımlaşması olmadığını belirten Gül, “Bu takım hepimizin, hep birlikte destek olmamız gerekir. Bir takımın, sahada onbir kişiyle yardımlaşması takım olduğunu göstermez. Takım olmak kentin bir ve beraber olmasından geçer. O yüzden kimse kendi siyasi ve şahsi hesaplarını kulübümüz üzerinden yapmasın” şeklinde konuştu.

13 branşta belediye kulübünün başkanı olduğunu belirten Gül, “Belediye kulübünde 13 branşta başkanlık yapıyorum. Bunun yanı sıra güreş federasyonunda as başkanlık görevini de yürütüyorum. Bu gibi görevlerde bize destek olunması yerine, sizin güreşle ne işiniz var gel de spor kulübünü yönet eleştirileri alıyoruz. Biz Çorum Belediyespor Kulübü olarak her branşla tabi ki de ilgileneceğiz. Biz sadece profesyonel kulübün başkanı değiliz. Bir ilerisini söyleyelim aslında belediyeler, asıl olarak amatör spor branşları ile uğraşırlar. Profesyonel olarak bu işi yürütüyorsak bu şehre bir marka değeri katar. Ben hemşerilerimden biz hangi dalda başarılı olursak, başta Çorum Belediyespor Kulübü olmak üzere her alanda destek olmalarını rica ediyorum” ifadelerinde bulundu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*