Yıldırım: “Başarılı olduğumuzu düşünüyorum”

Çorum FK’dan istifa eden Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, “Sezonun ilk yarısı itibariyle aldığımız saha sonuçlarından başarılı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Çorum FK’da geçtiğimiz hafta ligin ilk yarısının son maçında Afjet Afyonspor karşısında alınan 3-1’lik mağlubiyet sonrası Kulüp Başkanı Fatih Özcan, Kulüp İkinci Başkanı Mustafa Şeker, Sportif Direktör Oğuzhan Yalçın ve Teknik Direktör Ahmet Yıldırım istifa etmişti.

“İyi Bir Aile Olduk”
Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, aldığı ayrılık kararı sonrası bir veda mesajı yayımladı. Kulüpte bir “aile” ortamı oluşturduklarını belirten Yıldırım, “Ben ve ekibim Çorum’da görev yaptığımız süre içerisinde benliğimizi ve kişiliğimizi ortaya koyduk. Bunun akabinde de gelinen nokta da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü kulüp içerisinde her zaman yapıcı ve dik durdum. Bununla birlikte hem oyuncu grubumla hem de kulüp personelleri ile iyi bir aile olduk. Bu yüzden kimse arkamdan kötü diyemez.

“Başarılı Olduğumuzu Düşünüyorum”
Sezonun ilk yarısı itibariyle aldığımız saha sonuçlarında da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bu başarıyı da şampiyonlukla taçlandırmak istiyorduk ancak bazı kendini bilmeyen hadsizlerin yaşattığı sıkıntılardan dolayı olmadı. Bu kendini bilmez hadsizlerin yaşattığı sorunları başkanımız sağ olsun bize yansıtmadı. Biz her zaman saha içine odaklandık. Bunun mücadelesini verdik” diye konuştu.

“Her Maçta Ellerinden Gelenin En İyisini Yapmaya Çalıştılar”
Oyuncularına da teşekkür eden Ahmet Yıldırım, şunları söyledi: “Takım içerisine gelecek olursak, ben oyuncularıma her zaman güvendiğimi, onları çok sevdiğimi söyledim. Bugün yine söylüyorum. Allah hepsinden razı olsun. Hepsi karakterli oyunculardı. Her maçta ellerinden gelen mücadeleyi verdiğim direktifler doğrultusunda en iyisini yapmaya çalıştılar. Dışarıdan bakıldığı zaman ise geldiğimiz noktada aldığımız saha sonuçlarının iyi olmadığı gözüküyor. Ancak sezon başından itibaren yaşanan sıkıntılara (sakatlık, covid-19) rağmen ben ısrarla Çorum FK’nın başarılı olduğunun altını çiziyorum. Oyuncularımın da, teknik ekipteki arkadaşlarımın da verdiği mücadeleden dolayı alınlarından öpüyorum.

“Dışarıdaki Kendini Bilmezler”
Maalesef buraya kadarmış! Gönül isterdi ki, Çorum Futbol Kulübü şampiyonluk sevincini ben ve ekibimle yaşasın ama maalesef bize nasip olmadı. Bizden sonra göreve gelecek teknik heyete başarılar diliyorum. Güçlü ve diri bir Çorum FK bıraktım. Bu takımın da, dışarıdaki kendini bilmezleri temizleyerek, oluşan aile ortamını koruyarak, kıskançlıkları bir kenara atarak şampiyon olacağına, hatta ilerleyen yıllarda Süper Lig’e çıkacağına yürekten inanıyorum. Bizi gerçekten gönülden seven, en kötü anımızda bize destek veren ve yanımızda olan tüm Kırmızı-Siyah sevdalılarına teşekkür ediyorum. Kimseye kırgın ve kızgın değilim. Benden yana hakkım Çorumlulara helal olsun. Sizlerde hakkınızı helal edin” dedi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*