Yeni Stat Bu Sezon Yetişmiyor

Çorum Belediyespor’a yeni sezon öncesinde bir iyi bir kötü haber. Yapımı devam eden yeni stat önümüzdeki sezona yetişmiyor.

Belediye tarafından yapımına geçtiğimiz yıl başlanan stadyumda kapa inşaat bitti ancak asıl zaman alacak olan çatı montajına başlanamaması ve zemin çalışmasına geçilememesi nedeniyle bu sezon maç oynanması mümkün görünmüyor. Çorum Belediyespor tesisinde ise binada sona gelindi yanında yapılacak iki sahanın da alt yapısı tamamlandı ve çim serme işine geçilecek. Stadyumun tribün yapımı tamamlandı. Stadın çatısında kullanılacak üç bin ton çelik yapımı ise devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yapılan bölümlerin montajına başlanacak. Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, çatıda kullanılacak üç bin ton çeliğin günlük 15-20 ton anca işlenebildiğini bu yüzden de bu sürecin uzun süreceğini söyledi.

Yüklenici firmanın çatı çeliklerinin çalışmalarını sürdürdüğünü ve biten bölümlerin tamamlandıkça getirilerek montajına geçeceğini belirten Zahir, “Bu çalışmanın dört beş ay kadar sürmesi bekleniyor. Bu çalışma tamamlandıktan sonra ise zemine geçilecek ve alt yapı çalışmalarının ardından çim serimi ile yapım tamamlanacak. Çim seriminden sonrada gereken bekleme süresi nedeniyle stadın sağlıklı olarak hizmet vermesi için yeni sezona ancak yetişecek gibi görülüyor” dedi.

Tesis yeni sezona yetişiyor                                                                                                                                       Alper Zahir, Belediyespor tesislerinin ise yeni sezona hazır hale geleceğini söyledi. Zahir ana binada betonarme imalatlar ve tesisatların alt yapıları, kablo boru vs işlerinin tamamen bittiğini mimari ve tesisat çalışmalarının devam ettiğini belirterek “Bina dış cephesi tamamen bitti. Zemin döşemeleri duvar boyaları ve asma tavan çalışmaları devam ediyor. Tesis yanında yapılacak iki futbol sahasında ise alt yapı çalışması olarak drenaj hatları ve sert zemin oluşturma işleri tamamlandı. Sahaların ondülasyon testlerinden sonra çim ekim işine uygun hava oluştuğunda başlanacak. Bu çalışmanın ardından sonra ise saha çevresindeki demir ve tel örgü işlemine geçilecek. Tesisin çevre duvarı büyük oranda bitti duvar imalatları üzerindeki korkuluklarda bitme aşamasına geldi. Alt yapıda büyük oranda tamamlandı” dedi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*