Yeni Stadyumdaki İncelemeler Tamam

Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan ve Gençlik Spor Bakanlığına devredilen yeni stadyumun pazar günü oynanacak Manisa Futbol Kulübü maçına yetişmesi için başlatılan hummalı çalışmada sona gelindi.

Yeni stadyumu Samsun Bölge Müdürlüğü’nden Futbol Federasyonu Çim Denetim Uzmanı Hakan Cemal Aydın ile Emniyet Müdürlüğü Uzman ekibi birlikte inceledi. İncelemelere Gençlik Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Şube Müdürleri Ayşe Şenyuva ve Erdoğan Şahinci, Çorum Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Oğuzhan Yalçın, Taraftardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Serdar Koçak ve Alt Yapı Sorumlusu Tuncay Koçak ile Spor İl Müdürlüğü ekipleri katıldılar. Çim uzmanı Hakan Cemal Aydın aletlerle zeminde yaptığı incelemede futbol oynamaya mani bir durum olmadığını ancak durumun uzun ömürlü olması için acilen mantar ilaçlaması ve havalandırma yapılması gerektiğini  söyledi. Aydın, stadın aletlerini sorduğunda ise henüz sadece çim biçme makinesi olduğunu öğrenince acilen gübreleme ve havalandırma gibi makinelerin alınarak zeminde kullanılması gerektiğini belirtti.

Zeminde yapılan bu incelemenin ardından Federasyon yetkilisi ile Emniyet Müdürlüğü ekipleri stadın diğer bölümlerini gezdiler. Yapılan inceleme sonunda Federasyon Temsilcisi özellikle yön gösteren levhalar ve odaların isimlerinin olduğu tabelaların, gözlemci ve diğer odaların masa ve diğer kullanılacak malzemeler ile soyunma odalarına yazı tahtası bulunması gibi bazı eksikleri belirlediği ve bunların maç gününe kadar giderilmesini istediği öğrenildi. Futbol Federasyonu Çim Denetim Uzmanı Hakan Cemal Aydın, kendisinin hazırlanan dosyada istenilenlerin karşılığına gördüklerini yazacağını ve bunlara ekleyeceği görüntüler ile birlikte Federasyon’a göndereceğini kendisinin maçın oynanıp oynanmaması ile karar yetkisinin olmadığını söyledi. Maçın yeni statta oynanıp oynanması ile ilgili kararı dosyayı inceleyecek olan Türkiye Federasyon’unun ilgili biriminin vereceğini belirtti.

Gençlik Spor İl Müdürü Haşim Eğer, tespit edilen eksiklerin maç gününe kadar hepsinin giderilerek stadın maç oynamaya hazır hala geleceğini belirterek camiadan bu konuda rahat olmalarını istedi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*