Yeni Stadyum Haziran’da Devralınıyor

Yeni Şehir Stadyumunun son durumuna ilişkin açıklamada bulunan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Haziran ayı sonunda stadın devir-teslim işlemlerinin tamamlanacağını açıkladı.

İki yıldır yılan hikayesine dönen ve bir türlü açılamayan yeni stadyum ile ilgili müjdeyi Ramazan Bayramı’nda açıklayan Belediye Başkanı Aşgın, statta eksikliklerin tamamlandığını ve Haziran ayı sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile devir-teslim sözleşmesini imzalayacaklarını aktardı.

Müteahhit firmanın statta eksikliklerini hemen hemen tamamladığını belirten Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Spor Toto ile 17 milyonluk sponsorluk anlaşması yapılmıştı. Müteahhit ile hiçbir sıkıntımız kalmadı. Müteahhitin parası ödendi. Bakanlık yetkilileri Çorum’a geldi ve değerlendirmeler yapıldı. Yapılan değerlendirmede statta bazı eksikliklerin olduğu tespit edilmişti. Özellikle koltuklar ile ilgili sıkıntı olmuştu. Firma 11 bin adet seyirci koltuğunu değiştirdi. 1500 adet seyirci, 2500 adet Protokol, VİP, Loca koltukları şuan yapılıyor. Normalde 1 Nisan tarihine kadar süre verilmişti eksikliklerin giderilmesi amacı ile ama araya Koronavirüs girince ek süre talep etti. Süre 15 Haziran’a kadar uzatıldı. Mayıs ayı sonu itibariyle devir talebinin yazısını yazacağız. Bakanlığa her şeyin bittiği ile ilgili yazıyı göndereceğiz. 15-20 gün içinde devir-işlemleri tamamlanmış olacak. Çorum FK, maçlarını yeni sezonda yeni stadyumda oynayabilecek” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*