Yasin’e 5, Tokuş’a 2 Maç Ceza!

PFDK, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Utaş Uşakspor maçında direkt kırmızı kart gören Yasin Dülger’e 5 maç ve 3500 TL, Teknik Direktör Yusuf Tokuş’a ise 2 maç ve 3000 TL para cezası kesti.

Lider Utaş Uşakspor ile oynanan ve hakemin bariz hatalar yaptığı maçın 85.dakikasında Yasin Dülger, yardımcı hakemin uyarısıyla direkt kırmızı kart görmüştü. 3 maç ceza alması beklenen futbolcumuza PFDK 5 maç men ve 3500 TL para cezası verdi. Aynı maçta karttan sonra hakeme itiraz eden ve tribüne gönderilen Teknik Direktörümüz Yusuf Tokuş’a ise 2 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 3000 TL para cezası kesildi. İşte TFF’den yapılan o açıklama:

ÇORUM BELEDİYESPOR Kulübü sporcusu YASİN DÜLGER‘in, 10.02.2018 tarihinde oynanan UTAŞ UŞAKSPOR A.Ş.-ÇORUM BELEDİYESPOR TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasında, ihraç öncesi müsabaka hakemine yönelik hakareti ve ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 5 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 3.500 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ÇORUM BELEDİYESPOR Kulübü antrenörü YUSUF TOKUŞ‘un müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 3.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*