Yalçın: “İrfan Can Kahveci bizi aradı”

Çorum FK sportif direktörü Oğuzhan Yalçın, Mesut Özil’in kulübü satın almasıyla ilgili olarak ulusal basına özel açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü yıldız oyuncusu Mesut Özil’in TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekibi Çorum FK’yı satın alma girişiminde bulunduğu iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Ulusal basına konu hakkında bilgi veren sportif direktör Oğuzhan Yalçın, tekliflere açık olduklarını belirtti.

6 Kasım 2021 tarihinde Çorum FK’nın Bodrumspor’u deplasmanda 2-1 mağlup ettiği maçın ardından Fenerbahçe’nin Çorumlu yıldız futbolcu İrfan Can Kahveci, Mesut Özil’in de bulunduğu bir ortamda Çorum FK Sportif Direktörü Oğuzhan Yalçın ile iletişime geçti. İrfan Can Kahveci’nin, Sportif Direktör Yalçın’a “Mesut abi ilerleyen zamanlarda bir kulübü almayı planlıyor. Kulübün borcu var mı, durumu nedir?” diye sorduğu belirtildi.

“İRFAN CAN KAHVECİ TEŞVİK ETTİ”
Konuya açıklık getiren Yalçın: “Biliyorsunuz İrfan Can Kahveci, Çorum’ludur. Kendisi her zaman maddi manevi Çorum FK’ya destek veriyor. Bu konuda da Mesut’un kulübü alması için teşvik edip, destek veriyor. Kendisinin bugünden bir futbol kulübü satın almayı, ileride futbolu bırakınca da tesisi, stadı olan bir kulübü alıp, futbolun içinde kalmayı, bir kulübü yönetmeyi istediğini belirtti. Biz Mesut Özil’le o zaman böyle bir görüşme yaptık. Ama 1.3 milyon euro para istediğimiz konusu nereden çıktı bilmiyorum. Çünkü biz para konuşmadık. Kulübümüzün borcu yok. Mesut Özil’in kulübü satın alması Çorum FK açısından da yararlı olur. Bu nedenle kendisine her türlü yardımcı oluruz.

“SÜPER LİG AYARINDA TESİS VAR”
Şu an biz Süper Lig ayarında tesislere sahip bir kulübüz. 15 bin kişilik stadımız ve harika tesislerimiz, kulüp binamız var. Çok iyi de bir kadro kurduk. Kulüp anonim şirket olduğu için satışına engel bir durum yok. Kulüp hisselerine sahip olan başkanımız Fatih Özcan geçen hafta kızıp istifa etti. Kulübün sahibi kendisidir. Şu an İkinci Lig’de grubumuzda 6. sıradayız. 1. Lig’e yükselme ve play-off iddiamız devam ediyor. Mesut’un kulübümüzle ilgilenmesi, takımımızın tanıtımı açısından yararlı oldu.

“40-50 MİLYON ARASI HARCANDI”
O gün için satmaya niyet yoktu ancak bugün şartlarımız değişti. Çorum FK bir A.Ş. Mesut Özil veya bir başka yatırımcıdan gelecek tekliflere açığız. Eski başkanımız kulübe yaklaşık 40-50 milyon lira arası bir harcama yaptı. Bunun bir bölümünü bağışlayacak, arada alacaklarını da aldıktan sonra kulübün devri yapılabilecektir. Çorum FK bizim gözümüzde çok değerli bir kulüptür, değeri parayla ölçülemez ancak kulüp A.Ş olduğu için böyle bir karar kaçınılmaz olmuştur.

“STADIMIZ DÜNYADA İLK 5’E GİRDİ”
Çorum FK toplam değerleri ortalama 40 milyon lira olan lisanslı 30 futbolcuya sahip bir kulüptür. 2020 yılında yapılan ve o yıl dünyada inşa edilen statlar içinde dünyada ilk 5’e giren modern, alttan ısıtmalı ve 15 bin kişilik stadyuma sahibiz. Ayrıca 40 futbolcu, 10 kişilik teknik heyetin konaklayabileceği 5 yıldızlı bir de tesisimiz, büyük de bir camiamız var” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*