Yakup’a Destek, Serhat’a Vefa!

Çorum Belediyespor taraftar grubu Kırmızı Şimşekler, Kocaelispor maçı öncesi iki anlamlı pankart açtı. Irkçılık iftirası ile suçlanan Yakup Kayış’a seninleyiz mesajı veren Şimşekler, Serhat’ı da unutmadı.

Geçen hafta içi Trabzonspor ile oynanan kupa maçında kırmızı kart gören Rodallega’nın ırkçılık suçlaması ile karşı karşıya gelen Yakup Kayış’a taraftar sahip çıktı. Hem pankartla hemde tribünlere çağırarak tecrübeli futbolcuya moral verildi. Yakup’ta taraftara aynı şekilde alkışlarla karşılık verdi.

Öte yandan, Yakup Kayış’ın Trabzonsporlu forvet Rodallega’ya tazminat davası açtığı öğrenildi. Olay sonrası Aspor ve TRTspor’a telefon ile bağlanarak kendini savunan Yakup, kendisini ırkçılık yapmakla suçlayan Rodallega’ya dava açacağını belirtmişti. 200 bin liralık manevi tazminat davası açan Yakup’un mahkemeyi kazanması durumunda parayı Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağı öğrenildi.

SERHAT BOZ UNUTULMADI!
Kırmızı Şimşekler maç öncesi bir diğer pankartında ise Kocaelispor tribünlerinin sevilen ismi Serhat’ı andı. Kocaelispor’un genç yaşta hayatını kaybeden taraftarlarından Serhat Boz’a açılan pankartta ‘unutma unutturma kalbimizdesin Serhat’ yazısı yer aldı.

1 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*