Ya derdimize derman ya katlimize ferman!

Çorum Futbol Kulübü’nde belirsizlik devam ediyor. Çorum’a gelerek kulüp hakkında bilgi alan şirket henüz olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapmadı.

Ligin ilk yarısının son maçında Afjet Afyonspor’a konuk olan ve sahadan 3-1 mağlup ayrılan Çorum FK’da karşılaşmanın ardından istifa depremi yaşanmış; kulüp başkanı Fatih Özcan, 2.başkan Mustafa Şeker, sportif direktör Oğuzhan Yalçın ile teknik direktör Ahmet Yıldırım ve ekibi istifa etmişti. İstifaların açıklandığı basın toplantısında eski başkan Fatih Özcan, dünyaca ünlü bir futbolcu ve bir Süper Lig kulübünün kulüple ilgilendiğini belirtmiş ve kulübe tekliflerin olduğunu söylemişti.

HEYECAN YERİNİ UMUTSUZLUĞA BIRAKTI
Bu açıklamanın ardından yaklaşık bir hafta geçmesine rağmen henüz somut bir adım atılmazken, Fatih Özcan’ın toplantıda dünyaca ünlü futbolcu diyerek bahsettiği kişinin Fenerbahçeli futbolcu Mesut Özil, Süper Lig kulübünün ise Göztepe olduğu öğrenildi. Mesut Özil haberleri hem ulusal basında hem de diğer ülke basınında sıkça yer aldı. Bu haberler basını meşgul ederken, İstanbul menşeili bir şirketin görevlendirdiği iki kişi Çorum’a gelerek kulüp hakkında detaylı bilgi alıp, şirket yetkilisine rapor vermek üzere şehirden ayrıldı. Bu ziyaret taraftarı heyecanlandırdı ancak aradan 3-4 günlük zaman geçmesine rağmen herhangi bir geri dönüş olmaması heyecanın yerini belirsizliğe ve umutsuzluğa bıraktı.

FUTBOLCULARIN KAFASI KARIŞIK
Bu olayların gölgesinde futbolcular geçtiğimiz Pazar günü kulüp tesislerinde toplanarak altyapı antrenörleri eşliğinde sezonun ikinci yarısının hazırlıklarına başladı. Çalışmalara, daha önce kiralık olarak gönderilecekleri açıklanan genç futbolcular Kerem Pala, Sabrican Vural ve Mertcan Aşçı’da katıldı. Bu durum basın ve spor kamuoyu tarafından kulübün devri gerçekleşmemesi halinde ikinci yarıda bütçe olarak küçülmeye gideceği ve yüksek maliyetli futbolcular ile yolların ayrılması olarak yorumlandı. Belirsizlik ortamı futbolcuların da kaygılarını katbekat artırırken, bazı futbolcuların takımdan ayrılmayı düşündüğü haberleri çıktı.

BAZI FUTBOLCULARA TEKLİFLER VAR
Birçok kulüp ikinci yarı hazırlıklarını Antalya’da kampa girerek gerçekleştirirken, belirsizlik ortamında kalan Çorum FK üç gündür kulüp tesislerinde çalışıyor. Belirsizliğin sürdüğü Çorum FK’da birçok futbolcuya da transfer tekliflerinin olduğu bilgisine ulaşıldı. Kırmızı-Siyahlı futbolcular bir an önce bu kaos ortamının sona ermesini ve yol haritasının çizilmesini bekliyor.

DEVİR GERÇEKLEŞMEZSE NE OLACAK?
Gelişmeler hakkında futbolcularla toplantı yapan kulüp sportif direktörü Oğuzhan Yalçın, Cuma gününe kadar futbolculardan sükunetlerini korumalarını ve belirsizlik ortamının kalkacağını belirterek, kulübün bu hafta içinde yeni bir yol haritası çizeceğini ifade etti.

Peki kulübün devri gerçekleşmezse ne olacak? Bunla ilgili birkaç senaryo çizilse de en güçlüsü, maddi külfetli futbolcular ile yollar ayrılacak ve yerlerine daha uygun futbolcular alınarak gençlerle harmanlanmış bir takımla ligde kalma mücadelesi verilecek. Tabi bu durum en iyi senaryo olarak gözlemleniyor. Daha kötüsü ise birkaç kulüpte yaşanan olayın Çorum FK’nın da kaderi olması. Bu konuyu anmak bile istemiyoruz.

Ancak kulüp satışı gerçekleşirse alacak şirketin Süper Lig hedefli bir takım kuracağı, bu sezon sonunda Play-offlardan da olsa takımı TFF 1.Lig’e çıkartması bekleniyor. Alınan duyumlar da bu yönde.

Kısacası, bu hafta sonu; ya derdimize derman ya katlimize ferman! Bu işin ortası yok…

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*