Vali Mustafa Çiftçi’den Ziyaret

Vali Mustafa Çiftçi Çorum Futbol Kulübü’nün ziyaretinde yaptığı konuşmada futbolun kazanınca göklere çıkarılan, kaybedince yerden yere vurulan vefasız bir sektör olduğunu vurguladı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Çorum Futbol Kulübü’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Dün akşam saatlerinde Çorum Futbol Kulübü’nün tesislerine giden Vali Çiftçi’yi kapıda Kulüp Başkanı Fatih Özcan, Çorum FK Dernek Başkanı Hamit Işık, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Ercan, Serkan Geldi ve Genel Koordinatör Oğuzhan Yalçın karşıladı. Oldukça samimi bir havada geçen ziyarette Başkan Fatih Özcan Vali Çiftçi’yi tesislerde misafir etmekten dolayı memnun olduğunu söyledi. Ligin ilk yarısında futbol şanslarının yanlarında olmadığı zaman kaybedilen puanlara rağmen hedeflerinden kopmadıklarını söyleyen Özcan, kalan maçlarda Vali Çiftçi’yi maçlara davet etti. Zamanında Ulukavakspor’da da başkanlık görevi yaptığını belirten Başkan Özcan, her zaman iddialı bir yapıya sahip olduğunu bu yüzden zaman zaman kendisinin çok yıprandığını ifade etti.

Yeni Stadyumun açılması ile birlikte takımın daha farklı bir hava yakalayacağını da belirten Özcan, “Yeni stadımızın açılması ile ikinci yarıda çok daha güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Benim isteğim şehrin mülki amirlerinin protokol tribününde olması futbolcularımızın motivasyonu açısından son derece önemli. Hafta sonu oynayacağımız seyircisiz maçta sizleri görmek istiyoruz” dedi.

Başkan Fatih Özcan ve yöneticilerin kendisine gösterdiği sıcak ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Mustafa Çiftçi ise futbol sektörünün oldukça vefasız olduğuna vurgu yaptı. Kazanıldığı zaman göklere çıkarıldığını, kaybedildiği zaman ise yerden yere vurulan bir sektör olduğunu yineleyen Çiftçi, futbol yöneticiliğinin vefanın olmadığı bir alan olduğunu alınan sonuçlar üzerinden her türlü değerlendirmenin yapıldığını belirterek profesyonel yöneticiliğin bu yüzden çok zor olduğunu söyledi.

Karşılıklı gerçekleşen sohbetin ardından Başkan Fatih Özcan, Vali Mustafa Çiftçi’ye plaket ve 19 numaralı üzerine Mustafa Çiftçi yazan Çorum FK forması hediye etti.

Ziyaretin son bölümünde Vali Mustafa Çiftçi’ye bu yıl İl Genel Meclisi’nden Amatör Spor kulüplerine ödenek ayrılmadığı yolundaki bir soruya ise konuyu bildiğini söyledi. Vali Çiftçi, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun bir çalışma yaparak ihtiyaçlar konusunda bir liste hazırlamasını istedi ve bir araya gelerek buna bir kaynak oluşturacaklarını da sözlerine ekledi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*