Tokuş: “Şampiyonluk Yaşamaya Geldim”

Çorum Belediyespor’un yeni Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, dün yapılan imza töreninden sonra hedeflerini ve temennilerini dile getirdi.

Çorum şehrinin ve Çorum Belediyespor’un kendini her zaman heyecanlandırdığını belirten genç teknik adam Yusuf Tokuş, “Gerçekten istediğim, taraftarını ve coşkusunu sevdiğim bir takıma geldim. Çorum, beni her zaman heyecanlandıran bir şehirdi. Çorum Belediyespor’un  her zaman bir iddiası olmuştur ve bu iddiasının peşinden koşmuştur. Son olarak Altay’a kaybettiği talihsiz bir maç vardır. Onun öncesinde Niğde’de kaybettiği bir maç daha vardır. Ama bir gerçek var ki, oda Çorum Belediyespor her zaman ligde iddialıdır ve her zaman yarışın içindedir. Seyircinin hoşuna gidecek bir futbol oynamayı düşünen bir takım ama kesinlikle seyircinin de her zaman takımın arkasında olacağı bir takım kurmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diye konuştu.

Önemli takımlarda çalıştığını ve kısa kariyerinde önemli işlere imza attığını söyleyen Tokuş, “Çaykur Rizespor, Karabükspor, Sakaryaspor ve Kocaelispor gibi önemli takımlarda futbol oynadım ve görev yaptım. Hocalık kariyerimde 3 yıllık geçmişim var. En büyük başarım, Sivas Belediyespor’da şampiyonluk yaşayarak 2. Lige çıkmak oldu. İnşallah Çorum Belediyespor‘da da bu başarıyı tekrarlarız. Gölcükspor’da 2 yıl görev aldım. İlk senemde takım ilk devreyi 17. sırada kapatmıştı. İkinci yarıda benim gelmemle birlikte sezon sonu Play-Off’u 1 puanla Çorum Belediyespor’a kaptırmıştık. Yüzde olarak baktığımız zaman önemli bir yüzdeye sahibim, sizler ne düşünürsünüz bilmem. Başta da söylediğim gibi Çorum beni her zaman heyecanlandıran bir şehirdi. Heyecanlandığım şehirde şampiyonluk yaşamak en büyük isteğim. İnşallah sezon sonu hedeflediğimiz yere ulaşırız” şeklinde konuştu.

Öte yandan Tokuş, göreve 2 yardımcı antrenör ve 1 kaleci antrenörü ile birlikte geleceğini söyledi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*