Tokuş: “Pazar’a kadar anlaşmak istiyoruz”

Teknik Direktör Yusuf Tokuş, 9 Temmuz Pazar günü yapılacak olan ilk antrenmana kadar 3 futbolcuyu daha takıma katmak istediklerini söyledi.

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, 9 Temmuz Pazar gününe kadar 1 stoper, 1 önlibero ve 1 sağ bek transferi olmak üzere anlaşılan 3 futbolcunun transferini bitirmek istediklerini söyledi. Şuana kadar iç transferde 6, dış transferde 6 ve toplamda 12 futbolcuyla anlaştıklarını belirten Tokuş, altyapıdan Kıvanç Kaya ve Batuhan Demirel dışında takviyeler olacağının altını çizdi.

1 stoper, 1 önlibero ve 1 sağ bek transferi için ciddi görüşmelerin olduğunu söyleyen teknik patron Yusuf Tokuş, “Görüşülen bu futbolcular ile Pazar gününe kadar anlaşıp takıma kazandırmak istiyoruz. 9 Temmuz’dan sonra Çorum’da yapacağız antrenmanlara hem dışarıdan hemde kendi altyapımızdan genç kardeşlerimizi alacağız. Daha sonra yapılacak olan çift kale maçlarda yetenekli olan futbolcuları takıma kazandırmak istiyoruz. Ben altyapıdan, A takıma oyuncu kazandırmayı seven birisiyim. Daha önce, Melih Mürsel, Yakup Yiğit, Ahmet Seyit ve Yusun Özdemir gibi genç isimleri Türk futboluna kazandırdım. Bundan sonraki hayatımda da kazandırmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz gün Fenerbahçe u21 takımından alınarak transferi gerçekleştirilen genç futbolcu Mehmet Zahit Çınar‘ın da yaşına rağmen çok yetenekli bir futbolcu olduğunu ifade eden Tokuş, “Mehmet Zahit, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden olan Fenerbahçe’nin altyapısında uzun yıllardır forma giymiş bir futbolcu. Çorum Belediyespor’a büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*