Tokuş: “Mücadele istiyorum”

Antrenmanlarda futbolcular ile yakından ilgilenen Teknik Direktör Yusuf Tokuş, taktik ağırlıklı çalışmalar sırasında futbolcuları motive etti.

Kırmızı-Siyahlılar 2.Lige yükselmeyi hedeflediği yeni sezonun hazırlıklarını günde çift antrenmanla sürdürürken, Teknik Direktör Yusuf Tokuş, gün geçtikçe tempoyu yükseltiyor. Artık idmanlarda taktik çalışmalara daha çok önem veren Tokuş, futbolculara sık sık yapacakları şeyler konusunda uyarılarda bulunarak adeta göz açtırmıyor.

Taktik çalışma sırasında zaman zaman oyunu durduran genç teknik adam Yusuf Tokuş, “Baskı yapın, top ayağınıza gelsin diye beklemeyin. Top rakibinizdeyken sıkıştırın, ısırın, mücadele istiyorum arkadaşlar. Mücadele olduğu zaman kazanmak her alanda daha kolaydır” gibi ifadeler kullanarak futbolculara uyarılarda bulundu. Ayrıca, futbolcularla yakından ilgilen Tokuş, iyi bir hazırlık dönemi geçirerek sezona iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirtirken, “İnşallah hedefe ulaşacağız” ifadelerini sık sık kullanarak futbolcuları motive ediyor.

Şimdiden kaynaşmanın görüldüğü Çorum Belediyespor’da ağabey pozisyonundaki futbolcuların gençlere yaklaşımı ise oldukça güzel. Deneyimli ve tecrübeli futbolculardan Abdullah Karmil de, taktik çalışma sırasında hata yapan genç futbolculara, “Hata olur, önemli olan telafi etmektir. Kaybettiğiniz topu bırakmayın, kazanmak için tekrar saldırın” diyerek ateşledi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*