Tokuş: “Karamsarlığa gerek yok”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, Uşak maçının özellikle 2. yarısındaki mücadeleci futboldan memnun olduklarını söyledi.

Teknik Direktör Yusuf Tokuş, geçtiğimiz Cumartesi günü oynadıkları Utaş Uşakspor maçının ilk yarısında vasat bir görüntü çizmelerine rağmen ikinci yarıda daha üstün taraf olduklarını söyledi. Kendi sahalarında oynadıkları bu maça kazanmak için çıktıklarını dile getiren Tokuş, “Uşak maçına da her maça olduğu gibi 3 puan için çıktık. İlk yarıda vasat bir görüntü sergiledik. Soyunma odasında futbolcularımızla yaptığımız konuşmada bu futbolun sonuç getirmeyeceğini söyledik. Onlara daha hırslı ve mücadeleci bir futbol sergilemeleri gerektiğini dile getirdik. Öyle de oldu, zaten kabalık bir orta saha ile maça başlayan ve puana geldiğini belli eden rakibimiz karşısında daha iyi futbol oynamaya başladık. 80. dakikada kalemizde gördüğümüz gole 2 dakika sonra da cevap verdik. Bu golden sonra kazanmak adına baskıyı daha artırdık.

Son dakikalarda maçtan galipte ayrılabilirdik. Bir pozisyonda Abuzer ve Enes’in çarpışması sonucu golü bulamadık. Bundan önce de Abuzer’in attığı bariz golü hakem vermedi. Ancak lig uzun bir maraton, bunu hep söylüyoruz. Her takım sürpriz sonuçlara imza atacaktır. Kimsenin karamsarlığa kapılmasına gerek yok” diye konuştu.

Çarşamba günü deplasmanda oynayacakları Tekirdağ maçını kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Tokuş, “Çarşamba günü zor bir deplasmanda maçına çıkacağız. Rakibimiz haftayı deplasman galibiyetiyle kapatmış güçlü bir takım. Biz bu maçta da kazanmak için bu yönde mücadele edeceğiz. Bu maçta alacağımız bir galibiyet puan cetvelindeki dengeleri değiştirebilir. Bizler ve futbolcularımız bunun bilincindeyiz. Sahaya çıkıp bunun için mücadele edeceğiz. İnşallah bunu da başarırız” dedi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*