Tokuş: “Bizim için ölçü olmadı”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, Yozgat maçının istedikleri şartlarda olmadığı için bir ölçü olmayacağını söyledi.

Cumartesi günü oynanan ve 1-1 biten maçın ilk yarısında elektriklerin kesilmesi ve ikinci yarısının tamamının ise loş bir ortamda oynanmasına dikkat çeken Yusuf Tokuş, “Doğrusu, bizim için ölçü olacak bir maç olmadı. İlk yarıda ışıklandırmada yaşanan sorun nedeniyle oyunun bir süre durması, ikinci yarının karanlıkta oynanması nedeniyle 90 dakika forma şansı vereceğimiz oyuncuları oynatamadık. Genel anlamda bizim için ölçü olmadı. Bizde ölçü olarak Kızılcahamam kampında oynadığımız maçları baz alacağız” diye konuştu.

Her takım gibi kendilerinin de yüzde 60 ile 70 arasında lige hazır olduğunu belirten Tokuş, “Fizik olarak lige hazırız. Tek eksiğimiz oyun sistemimizin oturması. Bu da maç oynayarak olacak bir şey. 4-5 hafta sonra tam anlamıyla hazır hale geliriz” dedi.

Cumartesi günü deplasmanda oynayacakları maçla ilgili de konuşan genç teknik adam, “Sezonun ilk maçını deplasmanda oynayacağız. Puan yada puanlar alarak sezona iyi bir başlangıç yapmayı hedefliyoruz. Deplasman maçlarındaki parolamız ‘yenemiyorsan, yenilme’ olacak” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*