Tokuş, “Aslanlar gibi mücadele ettik”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, 2 defa öne geçtikleri Şanlıurfa Karaköprü Belediyespor maçından 1 puanla ayrılmak zorunda kaldıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Oyunun geneline bakıldığında 22. dakikada 10 kişi kaldıktan sonra oyun düzeninde değişikliğe gitmek zorunda kaldıklarını dile getiren Tokuş, “2 defa öne geçtiğimiz Karaköprü maçından 1 puanla ayrıldığımız için üzgünüz. Maçın 22. dakikasında 1 eksik kaldık. Bu nedenle de oyun anlayışımızda değişikliğe gittik. Ancak her şeye rağmen 2-0 öne geçen taraf olduk. Penaltıdan yediğimiz 1 gol ve hemen ardından yapılan ortaya kademe hatasından yediğimiz 1 gol daha oldu. Sonrasında da 9 kişi kaldık. 9 kişi kaldıktan sonra amacımız duran toptan gol bulmaktı. Bulamazsak bile maçı 2-2 bitirmeyi düşündük” dedi.

Dünkü maç sonuçlarına bakıldığı zaman Tarsus ve Uşak’ın mağlup olduğunu, Kızılcabölük ve Kocaeli’nin haftayı 1’er puanla kapattığını belirten Tokuş, “Biz bu maçtan galibiyetle ayrılmış olabilseydik şuan 2. sıradaydık. Liderle de aramızda 1 puan kalmıştı” ifadelerini kullandı.

Bu puan kayıplarını telafi edecek güce sahip olduklarını söyleyen Tokuş, “Şuan liderle aramızda 3 puan var. Abartılacak bir şey yok. Bu ligde strateji ve puanlama çok önemlidir. Yenemiyorsan, yenilmeyeceksin. Aradaki puan farkını liderle açmayacaksın. İllaki bizim de üst üste kazanacağımız ve seri yakalayacağımız haftalar olacaktır. O haftalar geldiği zaman da zaten bu takım en yakın rakibine 4-5 puan atacak güce sahiptir. İnşallah bunları da bekliyoruz. Ben takımımdan her zaman memnunum. En azından maçlarda kopmuyoruz. 9 kişi de kalsak aslanlar gibi mücadele ediyorlar. Seri maçlar yakaladığımız anda gerçek gücümüzü Çorum halkı görecektir zaten” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*