Tekirdağ Tribünlerinden Örnek Davranış!

Tekirdağspor taraftarı devre arasında soyunma odasına 3-0 mağlup giren futbolcularını tribüne çağırarak alkışlarla gönderdi. Geçtiğimiz hafta Çorum Belediyespor taraftarlarının bir kısmı ise henüz maç bitmeden kendi futbolcularına küfür ederek çirkinliği yaşattılar.

Takımımızın, Çarşamba günü Tekirdağspor deplasmanında aldığı 3-1’lik galibiyet camiaya moral verdi. Kırmızı-Siyahlı takımımızın bu deplasmanda aldığı galibiyet kadar anlamlı bir olay ise maçın devre arasında yaşandı. İlk yarıyı 3-0 mağlup kapatan Tekirdağspor futbolcuları soyunma odasına giderken, tribündeki az sayıdaki taraftarları futbolcuları tribüne çağırarak onlara alkışlar ile moral verdiler. Maçın ikinci yarısında da bitiş düdüğüne kadar takımlarına destek oldular.

Bu görüntüyü takımımızda yönetim, teknik heyet ve futbolcular şaşkınlık ile izlediler. Nasıl izlemesinler ki dört gün önce sahasında Uşakspor maçının ikinci yarısından itibaren tribünden başlayan homurtular yenilen golün ardından küfür ve hakarete dönüştü. Kendi sahasında kendi seyircisinden küfür yiyen takım futbolcuları soyunma odasına 3-0 mağlup giren takımı alkışlayan taraftarları görünce yaşadıklarını haklı olarak sorguluyorlar. Umarız evindeki maçında kendi futbolcusuna küfür edenler bundan gereken dersi çıkartırlar. Herkes şapkasını çıkartıp üzerine düşeni yaptı mı düşünmesi gerek.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*