Taşdemir: “Play-off için seriye ihtiyacımız var”

Çorum Futbol Kulübü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, son dört maçta topladıkları on puana rağmen sıralamadaki yerlerinin değişmediğini ancak bundan sonraki süreçte yakalayacakları galibiyet serisinin kendilerini play-off potasına sokacağına inandığını söyledi.

Çorum FK Teknik patronu İsmet Taşdemir, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında Ergene Velimeşespor maçını ve süreçle ilgili düşüncelerini dile getirdiği toplantıda şu sözlere yer verdi:

Kazandığımız için mutluyuz
“Kazandığımız için mutlu olduğumuz bir maçtı. Oyunun genelinde 20 dakikalık bölüm haricinde oyun anlamında da memnun olduğumuz bir karşılaşma oldu. Sonuçta 13 tane maçımız vardı, birini atlattık, 12 maçımız kalmış durumda. Ergene Velimeşe maçı da diğer maçlar gibi önemli bir karşılaşmaydı. Bu karşılaşmada alınan galibiyetten ötürü oldukça sevinçliyiz. Oyuncu arkadaşlarımın ayaklarına ve emeklerine sağlık. Şimdi bu maçı unutup tamamen Ankara Demirspor maçına konsantre olmalıyız.

İnegölspor maçından farklı bir maç oldu
İnegölspor maçından farklı bir karşılaşma oldu. İnegölspor maçında 10-80 dakikalar arasında rakibin baskısına engel olamadık. Ergene maçında ilk yarıda oyunun hakimi bizdik. İkinci yarının başında rakip kaybedecek bir şey olmadığı için risk aldı yüklendi bu arada 20 dakikalık bölümde gereken direnci gösteremedik. Fakat yaptığımız değişikliklerle bu direnci kırdığımızı düşünüyorum. Ayrıca İnegöl maçında 7-8 net pozisyon bulduk bu maçta bu kadar olmasa da 4-5 pozisyona girdik.

Oyuncu değişikliklerinde bazen farklı hamleler yapıyoruz
Bazı maçlar performansa dayalı olmuyor. Bazen farklı şeyler düşünmek zorunda kalabiliyoruz. Oyuncu tercihleri konusunda farklı hamleler yapmak zorunda kalıyoruz. Bizim takımımızda bir bütünlük var. Şimdi 5 gün sonra maç var. Bazı oyuncularımızı dinlendirmek istiyoruz. Örneğin Sinan’ı dinlendirmeyi çok istiyoruz ancak şu ana kadar imkân olmadı. 3 günde 4 günde bir maç oynadığımız için her oyuncumuza ihtiyacımız var. Dolayısı ile bazen işler kötü gider o gün gününde olmayan oyuncuyu değiştirirsiniz. Bazen de bundan sonraki maçları düşünerek hareket etmek zorunda kalabilirsiniz. Bir sürü etkenler olabiliyor. Bu etkenlerin kimisi tutuyor, kimisi tutmuyor. Bir oyuncu değiştiririz o oyuncu girer gol atar galip gelmemize neden olur. O zaman da hoca ne güzel değişiklik yaptı denir. Bir oyuncu değiştiririz o oyuncu arkadaşta kötü oynar. Bu kez de bu adam oynar mı diye eleştiriler yapılır. Bunlar maalesef futbolun içinde olan şeyler. Dolayısı ile Mikail Albayrak değişikliği de farklı etkenleri düşünerek yaptığım bir değişiklikti.

Murat dışında sıkıntımız yok
Maçta sakatlanarak çıkan isimlerden Mehmet Sedef uzun süredir oynamadığı için fiziksel olarak yıprandı ve onun etkisi ile çıktı. Muhammet’te oldukça yoruldu çok mücadele etti ve kramplar girdiği için oyundan çıktı. Ciddi sakatlığı olan Murat var. Onunda kaburgasında ufak bir ezik var. 4 günlük dinlenme süresi var. Ankara Demirspor maçında forma giyip giyemeyeceği maç günü belli olacak.

Play-off barajı 60 puanı geçecek gibi
Ben başından beri hep 60 olarak düşünüyordum ama bu şekilde giderse onu geçecek gibi görünüyor. Misal, biz son 4 hafta 10 puan topladık. Bu aslında iyi bir puan. Niğde’deki beraberlik insanların canını sıkıyor. Aslında Afyon’dan bir puan alıp Niğde’den 3 puan alsaydık şu anda herkesin bakış açısı çok farklıydı. Bu süreçte de 2 tane gol yedik. Bu da çok önemli.

Sıralama olarak yerimizde sayıyoruz
Aslında, ikinci yarıda bakıldığı zaman önemli olan o kadar çok kıstas var ki. 4 haftada 10 puan toplamamıza rağmen 1 basamak yukarı çıkamıyoruz maalesef. Dokuzuncu olamadık. Devamlı onuncu sıradayız. Diğer takımların da kazanmasından ötürü yerimize sayıklıyoruz. Üstümüzdeki takımlar kolay fikstürlerini geçti. Şimdi zor maçlarını oynayacaklar. Bizim son 5-6 haftadaki periyodumuzu diğer takımlar şimdi geçti. Biz Ankara Demir maçından 3 puanla döndüğümüz zaman, hem Niğde maçında kaybettiğimiz kredimizi geri alacağız, hem de yarış bizim için yeniden başlayacak. O nedenle Ankara Demir maçı bizim için çok önemli.

Hasan Hüseyin zaten iyi bir kaleciydi
Erdi Yokuşlu’nun transferi Hasan Hüseyin’in ikinci yarıda yükselen performansında kısmen etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama ortada bir gerçek var. Bu gerçeği hep beraber kaçırmış olabiliriz. Özellikle sezonun ilk yarısı için söylüyorum. Hasan Hüseyin Çorum FK’ya transfer olurken, hiç bilinmeyen kötü bir kaleci değildi zaten. Çorum FK’dan önce play-off finali oynamış, geçen sene Bandırmaspor’da şampiyonluk yaşamış bir kaleciydi. Ama hoca ve futbolcular olarak bazen gittiğimiz takımlarda başarısız bir dönem geçirebiliyoruz. Hasan Hüseyin de buraya geldiğinde sezon başında arka adale sakatlığının nüksetmesinden dolayı çok doğru çalışamaması ve devamında sakatlığı bittikten sonra güçsüz olması gibi etkenler Hasan Hüseyin’in performansını ciddi etkiledi.

Devamında eleştiriler de olunca duygusal olan Hasan Hüseyin 3-4 maçta hatalı goller yemiştir. İşin özü tamamen buydu. Biz geldikten sonra ekstra bir şey yapmadık Hasan için. İyi maç çıkardıkça üstüne koyarak gidiyor. Zaten iyi kaleciydi, iyi olarak da devam ediyor. Erdi’nin de gelmesi performansını daha üst seviyeye taşımaya etki ettiğini düşünüyorum.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*