Taşdemir: “Manisa devasa bir rakip değil”

Çorum FK Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Cumartesi günkü antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Takım hakkında genel bir değerlendirmede bulunan tecrübeli teknik adam, 2-3 transfer daha yapmak istediklerini ancak bunun zor olduğunu ifade etti. İsmet Taşdemir, açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

“İki ya da üç oyuncu almayı düşünüyoruz. Ama bulmamız da çok zor. Bay haftasında kamp olayını gerçekleştiremeyeceğiz. Çünkü oyuncular çok yoruldu. Kadromuzun da birazcık eksik olmasından dolayı. Devre arasına sıkışan üç tane maçımız oldu. 10 günde dört tane maç yaptık. Akabinde şu an için 1 haftalık bir nefes alabilme durumumuz söz konusu. Ondan sonraki bay haftasında takımı kampa alıp yormak bize doğru gelmiyor. Dolayısıyla şu anda kamp yapmayı uygun görmüyoruz.

Bizim ne yapacağımız önemli
Manisa FK maçı oyun planımızı çok etkileyebilir. Manisa maçı da her maç gibi önemli bir maç. Geçen seneden berri şampiyonluk yarışı içinde olan ve geçen sene sürpriz bir şekilde şampiyon olamayan ancak bu senede o hedefini daha da güçlendirerek zirveye çıkmış bir takım. Bizim bir felsefemiz var. Lider veya o, bu, şu hiç önemli değil. Bizim için önemli olan bizim takımımızın ne yapacağı. Bizim takımımız her şeyi yapabilir. Gidip orada Manisa’ya yenebilir de yenilebilir de. Ama tek bir gerçek var ki takımımız ortaya bir mücadele koyar. Yani kazanmak için her şeyini sahaya yansıtır. Öyle bir kimliğe büründük çok şükür.

Manisa bizim için devasa bir rakip değil
Eksiklerimiz ve sahanın içinde hatalarımız da var. Benim de oluyor, oyuncu arkadaşlarımın da oluyor. Dolasıyla futbol zaten bir hata oyunu. Bu hata oyununda en az hatayı yapıp çıkabilirsek bu bizim için çok büyük bir artı olur. Manisa maçı iyi bir maç, önemli bir maç. Ama hiçbir zaman devasa bir rakip değil bizim için. Bizim için tek devasa şey var biz kendimiziz. Gider sahaya iyi oyunumuzu yansıtır rakibimizi o gün yenebiliriz ancak o gün olmaz fakat elimizden gelen her şeyi yaparız, yeniliriz geliriz. Bunlar futbolun içinde var. Ama bizim için tek önemli bir şey var. Biz ne yapıyoruz. Rakip bizim için hiç önemli değil.

Bu oyun şablonunu yakalamak kolay değil
Sezon başı kampı yapmadan, oyuncularla çok fazla çalışma imkanı bulmadan onla beraber de geldikten sonra bir hastalık süreci yaşadık. Takım yaklaşık 4 haftaya yakın karantinada kaldı. Çok fazla çalışma imkanı olmadan bu oyuncu grubuyla bu oyun şablonunu yakalamak çok kolay bir şey değil. Ben yine de çok yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Ama buradaki şey sadece bizim ile alakalı değil. Buradaki oyuncu grubumuzun bu oyunu alması ve riayet etmesi de çok önemli. Öyle bir oyuncu grubuyla çalışıyorum. Evet bazen sahada oyuncularımızın bir kısmının sahadaki yetenekleri kısıtlı olabilir ancak iyi olan özelliklerini öne çıkarmaya çalışıyorlar. Size şöyle söyleyeyim; bir oyuncu arkadaşımızın teknik kapasitesi düşüktür ama mücadele gücünü en üst seviyede sergilemeye çalışıyor. Diğer oyuncumuzun ise mücadele gücü düşüktür fakat oyunla, topla ilişkileri iyidir o da onu en üst seviyeye çıkartmaya çalışıyor. Dolayısıyla takımın içinde birlikteliğimiz çok iyi. Dışardan da biz o sinerjiyi alıyoruz. Söylemek istediğim şu; evet Çorumspor şu anda hafiften kafasını bir kaldırdı. Ancak daha henüz net istediğimiz, düşündüğümüz şeyleri yapmış değiliz. Sonuçlarını da almış değiliz. Şu anda daha yolumuz uzun bizim.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*