“Sonuna kadar destek”

Çorum’un usta spor yazarlarından Ahmet Kaya bu haftaki yazı dizisinde Bayburt ile oynadığımız maçı değerlendirdi. Kaya, play-off için hala ciddi bir şansımızın olduğunu dile getirdi.

“Lafı çok uzatmaya gerek yok. Bu takımın evinde Bayburtspor’a yenildiğinde nasıl şaşırmazsam haftaya Kocaelispor’u deplasmanda yenmesine de o kadar şaşırmam. İstikrarı olmayan, günü gününü tutmayan bir kimliğe sahibiz. Ne kadar acı yaşasak da bu sezon bu kadro ile tamamlanmak zorunda. Şu kalan kısa süreçte takımımıza sahip çıkmaktan başka şansımız yok. Play-Off için hala ciddi bir şansımız var ve bunu da sonuna kadar zorlayacağız. Yönetimin yada Gürses Kılıç’ın istifası, veyahut bazı futbolcuların kadro dışı bırakılması tek başına sorunların çözümü için yeterli değil. Belki bir hoca değişikliği farklı bir kan getirebilir mi diye de düşünmüyor değilim. Diyorum ya… Kalan haftalarda bu takıma yapılacak en büyük katkı son düdüğe kadar desteklemek olacak. Çünkü başka şansımız kalmadı. Sezon biter, herkes eteğindeki taşı döker. “Çok da zevk almayanlar” bırakıp gidebilir. Takımı yada şehri beğenmeyen futbolcu gidip ekmeğini başka bir yerde kazanabilir. Ama bütün bunların zamanı şimdi değil sezon sonu.

Bu arada iki futbolcuya iki çift lafım olacak. Birincisi Kaleci Sercan Çobanoğlu’na… Forma giydiği süreçte çok iyi maçlar çıkardı. Futbol bu. Bazen şanssızlıklar olabiliyor ve bugün Sercan bu şansızlığı yaşadı. Canı sağolsun. Sanki muhteşem oynadık da Sercan yüzünden mi yenildik? İkinci sözüm Yeldar Yamaç’a… Tribünlerin futbolcuya küfrüne şiddetle karşıyım. Lakin ne yazık ki bu durum ülke futbolunun kaderi. Demokratik tepkiler en doğrusu. Lakin Yeldar bu tepkilere anlamsız karşılıklar veriyor. Daha önce bir maçta attığı gol sonrası “sus” işaretiyle tepkilere karşılık verirken, bugün de yine tribünlerle alkışlı bir diyaloğa girdi. Oysa bütün bunlar gereksiz. Sen adam gibi futbolunu oynayacaksın, tribünler de seni alkışlayacak. Hem kel, hem fodul olmanın alemi yok. Kısacası neresinden tutsak elimizde kalıyor ve biz bu elimizde kalan parçalarla bir şeyler yapmak zorundayız.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*