Şimşekler Altay’a Bileniyor

Çorum Belediyespor yarın sahasında Play-Off ilk maçında oynayacağı Altay maçının hazırlıklarına devam etti.

Dr. Turhan Kılıççıoğlu Stadı’nda öğleden sonra başlayan antrenmana tüm futbolcular katıldı. Teknik Direktör Gürses Kılıç gözetiminde yapılan idman ısınma hareketlerinin ardından, toplu olarak düz koşu ve daha sonra kanat çalışması ile devam etti. Kılıç, konuk Altay’ın özellikle yan toplarda etkili olmasını dikkate alarak hafta başından buyana olduğu gibi yine duran top çalışması yaptırdı.

Kanatlardan yapılan ortalarda savunma oyuncularına karşın hücum oyuncularını karşı karşı getiren Kılıç, sık sık çalışmayı durdurarak futbolculara yapmaları gerekenleri uygulamalı olarak gösterdi. Savunma oyuncularından topu beklememeleri topa gitmelerini isteyen Kılıç, topu takip ederken rakibe yakın olmaları gerektiğini uzak kalmaları halinde yapılacak hamlenin yetersiz olacağını belirterek, “Topa vuramasanız da rakibe kolay vurdurmayın. Yakın olmadığınız takdirde bunu başarmanın mümkün değil, rakip nefesinizi ensesinde hissettin ve rahatsız olsun. O rahatsız olduğu sürece siz rahat edeceksiniz” dedi.
Kanat çalışmasında forvet oyuncularından da hareketli olmalarını isteyen Kılıç, savunmanın dengesini bozmak açısından bunun çok önemli olduğunu söyledi. Kırmızı Siyahlı futbolcuların maç günü yaklaştıkça çok daha ciddi bir çalışma içinde oldukları gözlendi. Kanat çalışmasının ardından yarı sahada taktik çift kale maç yapan Çorum Belediyespor’da teknik heyet bu bölümde de sık sık futbolculara uyarılarda bulundu.
Çorum Belediyespor, Altay maçının hazırlıklarını bugün yapacağı ter idmanı ile tamamladıktan sonra maç saatine kadar tesislerde kampa girecek.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*