“Play-off’tan 2. Lige Çıkarız”

Usta spor yazarı Ahmet Kaya, bu haftaki yazı dizinde play-off şansımızı değerlendirirken, herkesin birlik ve beraberlik içinde takıma destek olması gerektiğini kaleme aldı.

“Kartalspor karşısında elde ettiğimiz galibiyet bir anlamda Play-Off’un habercisi oldu. Artık bu saatten sonra aksi bir durumun olabileceğini düşünmüyorum. Tabi yine de tedbiri elden bırakmamakta fayda var. Takım, son süreçte rayına oturdu diyebiliriz. Ancak camia inancını yitirmemeli ve desteğini artırarak sürdürmeli. İşin açıkçası geride kalan haftalarda en çok zorlanan isim Teknik Direktör Gürses Kılıç oldu. Bir çok isme tanınan tölerans ne acıdır ki Kılıç’a tanınmadı. Ve ne gariptir ki, Serdar Bozkurt’a ‘İmparator’ tezahüratları yapan gruptan daha rakiplerin attığı gollerin ardından ‘istifa’ diye bağırılması iyi niyetli bir tavır değil. Kısacası daha önceden de söylediğim gibi kimin ne hesabı varsa sezon sonuna bıraksın. Yok eğer ısrarla Serdar Bozkurt sevgisini içinden atamayan varsa gitsin Ankara’ya hasret gidersin. Bu sezon Çorum Belediyespor için belki de en hassas sezon. Ciddi paralarla iyi bir takım kuruldu ve bu takım şampiyon olacak diye beklerken Play-Off’a fit oldu. Hoş, Play-Off’tan çıkmayacağının garantisi yok ama şartlar ne olursa olsun benim açımdan Play-Off başarı değil, orada alınacak sonuçlar ve hedefe varılması önemli.

Kanaatim, bu takım Play-Off’a çıkar ve oradan da 2. Lig’in yolunu tutar. Bunu başarabilecek kalite ve tecrübe bu takımda mevcut. Yeter ki şu arzulanan birlik beraberlik tablosunu oluşturalım. Taraftar son düdüğe kadar takımına sahip çıkıp, futbolcusuna küfretmeden destek olsun, futbolcu da artık şu absürt tavrını bir kenara bırakıp taraftarıyla bütünleşsin. Tabi bu iki unsurun bir araya gelmesi konusunda da yönetim artık üzerine düşen hamleleri yapsın. Bu saatten sonra futbolcuya küfreden taraftarda da, küskünlüğü bir kenara bırakmayan futbolcuda da asla iyi niyet aramam. Herkes üzerine düşeni yapacak. Kimseden kardeş olun beklentimiz yok. Sadece safı aynı olanların hedef varış noktasına kadar sorumluluğunu eksiksiz yerine getirmesi gerekli o kadar. İnşallah Çarşamba günü Altay deplasmanından yenilmeden dönecek olan Çorum Belediyespor’un, BAY geçtiği haftada daha rahat dinlenme şansı olacak.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*