Penbe: “Takdir haklarını rakipten yana kullanan bir hakem vardı”

Çorum Futbol Kulübü Teknik Direktörü Ergün Penbe, Manisa temsilcisi Somaspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Hakemin, tüm takdir haklarını rakipten yana kullandığını belirten Ergün Penbe, “Yukarıdan kopmamak adına kazanmak zorunda olduğumuz bir maçı geride bıraktık. Tahmin ettiğimizden daha zor bir maç oldu. İlk yarı girdiğimiz pozisyonlarını değerlendirebilseydik daha farklı bir maç olabilirdi. Bu zorlu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımızla birlikte 3 puan aldığımız için çok mutluyuz.

Dönüm noktaları olan bir müsabakaydı. Takdir haklarını rakipten yana kullanan bir hakem vardı. Bize verilen penaltıda bunu net bir şekilde gördük. Telafisi olmayan bu haftalarda hakemlerimizin biraz daha dikkatli olmasını bekliyoruz. Biz ayrıcalık beklemiyoruz, eşitlik istiyoruz. İkinci yarı oynadığımız tüm karşılaşmalarda hakem hataları ile karşılaştık. Her şeye rağmen elimizden gelen mücadeleyi verip, sezon sonunda Play-off potasında olmak istiyoruz.

Hafta sonu deplasmanda Ankaraspor ile çok önemli bir maça çıkacağız. Bu hafta almış olduğumuz 3 puanı daha da değerli bir hale getirmek için kesin kazanmak zorunda olduğumuz bir maç. Play-off’a kalmak için seri yapmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Bu bilinçle Ankaraspor maçında mutlak 3 puan almak istiyoruz” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*