Penbe: “Güzel işler yapacağız”

Çorum Futbol Kulübü Teknik Direktörü Ergün Penbe, Diyarbekirspor maçında alınan mağlubiyet sonrası açıklamalarda bulundu.

Alınan yenilgiden dolayı üzgün olduklarını belirten teknik patron Ergün Penbe, “İlk maç, zor olacağını biliyorduk. Ancak böyle bir mağlubiyet beklemiyorduk. Henüz 11.dakikada maalesef maçın skoru belli oldu. Maçın genelinde oyun kontrolünü elimize aldık ama girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik ve bunun neticesinde de 2-0 mağlup olduk.

Mental ve fizik olarak eksiğimiz var
Sezonun ikinci yarılarının zor olduğu bir gerçektir. Diyarbakır daha iyi hazırlanmış ve bunun sonucunda maçı aldılar. Bizim eksiklerimiz var mı? Var tabii ki. Mental ve fizik olarak eksiğimiz var. Bizim amacımız bir an önce bunları toparlayıp, bundan sonra daha hazır olarak girmek olacak önümüzdeki maça. Ben inanıyorum ki, hem bizim adımıza hem de oyuncularım adına bu maç bize bir şamar olmuştur. Bundan çıkartılacak dersler var. Bu ligde hedefinize ulaşmak istiyorsanız minimumda maç kaybetmelisiniz. Biz de bir hakkımızı kaybettik. Bundan sonraki maçalara daha iyi hazırlanıp, kazanmak istiyoruz.

Ergene Velimeşe maçı da zor olacak
Önümüzde Ergene Velimeşespor maçı var, o da zor olacak. Onlar ilk hafta yendiler ve buraya moralli olarak geliyorlar. Onun için bu maça iyi hazırlanmamız gerekiyor. Hava şartları biraz kötü. Kar yağışı, soğuk olması bizi biraz etkileyebilir ama bunlar bahane değil tabii ki. Biz, Cumartesi günü geldiğinde maçı kazanmak adına ne gerekiyorsa onu yapacağız.

Kafası karışık oyuncularım var
Tabii öncelikle oyuncularımı hem mental hem de fizik olarak oyuna hazırlamam gerekiyor. Çünkü biliyorsunuz, kulübün içinde yaşanan bir süreç vardı. Bu süreçten dolayı kafası karışık oyuncularım vardı. O oyuncuları bir an önce buraya kanalize etmem lazım. Ben inanıyorum oyuncu grubuma. Zaten Çorumspor ile anlaşırken de oyuncu kalitesini gördüğüm, onlara inandığım için burayı kabul ettim. Benim onlara inandığım kadar onlarda kendilerine inanırsalar zaten bu oyuncu grubunun başaramayacağı şey yok diye düşünüyorum. Yeter ki çıktıkları her maçta yüreklerini ortaya koysunlar. Zaten futbol kalitesi de ortaya çıkacaktır.

En iyisini yapmaya söz veriyoruz
Hafta sonu oynayacağımız maça taraftarlarımızı davet ediyoruz. Bizden desteklerini eksik etmesinler. Böyle hedefe giden maçlarda taraftar gücü önemlidir. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya söz veriyoruz. Oyuncularımda ona kanalize olacaklar. Lig sonu geldiğinde Çorumspor’u en iyi ve hedeflediği yere getirmek istiyoruz. İnşallah bunu başaracak güçteyiz. Güzel işler yapacağız” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*