Ordu Yaptı Biz Neden Yapmıyoruz?

Güzelorduspor ismini Yeni Orduspor yaptı ve Federasyon bu isim değişikliğini onayladı. Peki biz bunu neden yapmıyoruz?

TFF 3. Lig takımlarından Ordu Futbol Kulübü’nün adı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Yeni Orduspor olarak tescil edildi. Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’ini (BAL) şampiyon olarak tamamlayan Güzelorduspor Kulübü, 3.Lig’e çıkmasının ardından isim değişikliğine giderek Ordu Futbol Kulübü adını almıştı. 5 Yıl önce Süper Lig’de mücadele ederken, yaklaşık 100 milyon liralık borçla Bölgesel Amatör Lig’e düşen Orduspor adını yaşatmak için TFF ile yapılan görüşmeler olumlu geçti. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından gönderilen resmi yazıyla, Ordu Futbol Kulübü’nün adı Yeni Orduspor olarak tescil edildiği kararı açıklandı.

Ordu Futbol Kulübü adını Yeni Orduspor olarak değiştirip Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylanınca yıllardır Çorum Belediyespor ismini değiştirmek konusundaki isteklerinde önü açıldı. Bu konuda tek sorun ise mevcut Çorumspor Kulübü‘nün resmi olarak feshedilmesi gerekiyor.

Ordu’da yaşanan bu gelişme Çorum içinde yapılabilir. Kamuoyunda Çorum Belediyespor isminin Çorumspor olması yönündeki istekler için tek engel mevcut Çorumspor kulübünün resmen kapatılması. Mevcut kulüp kapatılmadığı sürece Çorumspor isminin önüne veya arkasına bir ekleme yapılarak kullanılamıyor. Türkiye Futbol Federasyonu buna izin vermiyor.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*