Külcü: “Çorumluyum diyen herkesi maçlara bekliyoruz”

Çorum Belediye Başkanı ve Kulübümüzün Onursal Başkanı Muzaffer Külcü, bugün yapılan idmanı izleyip futbolcularla ve teknik heyetle sohbet etti.

Çorum Belediye Başkanı ve Kulübümüzün Onursal Başkanı Muzaffer Külcü, takımımızın bugün yaptığı antrenmanı ziyaret etti. Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda yapılan antrenmana Belediye Başkan Yardımcısı ve Kulüp Başkanı Sayın Zeki Gül, Başkan Yardımcısı Ömer Balaban, Futbol Şube Sorumlusu Okan Hergün ve Altyapı Sorumlusu Sinan Özdilli ile birlikte gelen Külcü yaptığı konuşmada, takımımızın zorlu bir süreç sonrasında Play-Off’a kalmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Uzun bir lig maratonunun sonuna gelindiğine dikkat çeken Onursal Başkan Külcü, “ilk maç ile son arasında zaman zaman sevindik, zaman zaman da üzüldük. Her şeye rağmen şampiyonluğun ilk adımında başarılı olunamasa bile ikinci adımı olan Play-Off’a kalınmasında dolayı teknik heyet, futbolcu ve yönetimimizi tebrik ediyorum. Zorlu bir süreci bu noktaya getirmiş oldular. Bununla birlikte tribünleri ve taraftarlarımızı da unutmamak lazım. Onlar da özellikle iç saha maçlarında tribünleri doldurarak futbolcularımızın yanında oldular. Varlıklarıyla onları yüreklendirdiler ve cesaretlendirdiler. Yaptıkları tezahüratlarla onları heyecanlandıran bir performans sergileyerek üzerlerine düşeni yaptılar. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Play-Off’ta da yönetim, teknik heyet ve futbolcularımıza başarılar diliyorum.

Play-Off sürecinin stresli bir süreç olduğunun farkındayız. Takımımızın buradan da başarıyla çıkması için bizler elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Bu nedenle ben şehrimize ve hemşehrilerimize buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Takımımız başarılı olduğunda ben fark ediyorum ki, tribünler tıklım tıklım doluyor. Puan kayıplarında tribünlerin daha seyrek olduğunu gördüğümüz zamanlarda oluyor. Elbette futbolcularımız başarılı olunduğu zamanlarda alkışlardan nasıl olumlu yönde etkileniyorsa, az olduğu zaman da duygusal olarak etkilendiklerini fark ediyoruz. Yüze yüze kuyruğuna geldiğimiz bir noktada bu çağrıyı özellikle yapmak istiyorum. Futbolu seven, futbolla ilgilenen, bu şehri seven, bu şehrin adının futbolla duyulmasından, farklı yerlerde güzellikle anılmasından mutlu olacak ve ben Çorumluyum diyen herkesi Sancaktepe ve Play-Off maçlarımıza davet ediyorum. Bunu sadece bir sportif başarıdan çok sorumluluk olarak görmek gerekir. Herkesin böyle bir sorumluluk anlayışıyla olaya yaklaşması gerektiğine inanıyorum. Bu sayede futbolcularımızı da yüreklendirmiş oluruz. İnşallah daha önce kapısından döndüğümüz şampiyonluğu 2017 sezonunda yakalarız. Şehrimizi spor tesisleriyle donatıyoruz, bunları bu yılın sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu sayede iki bayramı da birlikte yaşarız diye temenni ediyorum. 2. Lig’e giden yolda başta takımımızdaki futbolcular olmak üzere her kardeşimizi ve taraftarımızı adete 12. oyuncu gibi düşünerek birlik, beraberlik ve büyük coşkuyla hep birlikte mutlu sonu yaşayalım diye umut ediyorum” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*