Kokoç: ”Şampiyonluk kupasını biz kaldıracağız”

Kaptan Emrullah Kokoç sezon sonu şampiyon olacaklarından emin olduğunu söyledi. Şampiyonluğun kolay elde edilecek bir şey olmadığını söyleyen Kokoç, tarftara birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Hafta sonu oynanan maçta sarı kart cezalısı olduğu için forma giyemeyen kaptan: “Şampiyonluk yolu engebelidir. Önemli olan o engelleri birlikte ve sakin geçmektir. Biz bunu başaracağız” dedi.

KUPAYI BİZ KALDIRACAĞIZ

Kaptan Emrullah Kokoç sezon sonu şampiyonluk yaşayacaklarından şüphelerinin olmadığını ancak hiç bir şampiyonluğun kolay elde edilmeyeceğini dile getirdi. Kokoç sözlerine şöyle devam etti:  “Hiçbir takım şampiyonluk hedefine kolay ulaşmaz. Mutlaka zorlu bir parkuru tamamlamak zorunda. Elbette aldığımız başarısız sonuçlar bizleri herkesten çok üzüyor. Ancak bu engebeli yolda yapılması gereken tek şey birlik ve beraberliğimiz bozmamak. Nasıl ki, Trabzonspor maçında oynadığımız futbol sonrası birçok kişi şampiyonluğumuzu ilan etti. Aldığımız kötü sonuçlar sonrasında da şampiyonluk gitmedi. Kimse merak etmesin, şampiyonluk kupasını biz kaldıracağız” şeklinde konuştu.

ONURSAL BAŞKAN KÜLCÜ’yü ANLIYORUZ

Geçenlerde sosyal paylaşım sitesinde açıklamalarda bulunan Onursal Başkan Muzaffer Külcü’nün sözlerinin doğruluğunu ifade eden Kokoç:  “Sayın başkanımızın serzenişlerini çok iyi anlıyoruz. Neticede bugüne kadar maddi ve manevi bizden hiçbir desteğini esirgememiş bir isim. Onun üzüntüsü, bizim de üzüntümüz. Hepimiz onu çok seviyor ve saygı duyuyoruz. Bununla birlikte Kulüp Başkanımız Zeki Gül ve diğer yöneticilerimiz de katkıları en üst düzeyde. Herkes emin olsun tüm bunlara layık olmaya gayret göstereceğiz” diye konuştu.

TEKNİK DİREKTÖRLE SORUN YOK

Teknik direktör Serdar Bozkurt ve ekibinin takımın şampiyon olması için yoğun bir şekilde çalıştığını söyleyen kaptan: “Ben diğer futbolcu arkadaşlarımızın teknik ekibimizle hiçbir sorunu yok. Böyle bir şeyin olması da mümkün değil zaten. Serdar Bozkurt ve ekibi bu takımın başarısı için yoğun çaba sarf ediyorlar. Biz kendilerini seviyoruz. Şampiyon olabilmek adına da karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Olması gereken de bu zaten. Lütfen kimse olmamış şeyleri varmış gibi yazmasın ve yorumlamasın. Mümkünse her zaman dediğimiz gibi destek olsunlar” dedi.

GRUPLAŞMA SÖZ KONUSU DEĞİL

Takımda gruplaşmanın kesinlikle söz konusu olmadığını dile getiren kaptan Emrullah Kokoç:  “Böyle şeyleri kimler ne amaçla söylüyorlar anlayabilmiş değilim. Bu kadro çok kaliteli ve iyi niyetli futbolculardan kurulmuş bir kadro. Herkes kendisine verilen görevi yerine getirmek için uğraş veriyor. Ayrıca kimse boşuna uğraşmasın bizim olduğumuz yerde o tarz işler prim bulmaz. Bunlar tamamen art niyetli insanların uydurdukları boş laflar” şeklinde konuştu.

KİMSE MERAK ETMESİN…

Alınan sonuçların kendilerini de üzdüğünü belirten Emrullah Kokoç: “Evet, biz şampiyonluk için kurulmuş bir takımız. Belki son haftalarda iyi sonuçlar alamıyoruz. Ancak herkes bir şeyi çok iyi bilsin ki, bu sıralamadaki yerimizin bize yakışmadığının farkındayız. Ancak herkes bir şeyi çok iyi bilmeli. Bizim tek ihtiyacımız bir seri yakalamak. Bunu da başardığımız anda puan cetvelini alt üst edecek bir kadro sahibiz. Merak etmeyin, bunu da başaracağız” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİ BU LİGTEN KURTARACAĞIZ

Hafta sonu oynanan maçta taraftarların tepki dozunu aşıp küfür etmelerini aşırı bulan Kokoç: “Taraftarlarımızın tepkisine bir şey dediğimiz yok. Ancak insanların çocukları ve ailelerinin yanında küfür edilmesini kabul etmemiz mümkün değil. Her takımın olduğu gibi bizim de elbette taraftarımızın desteğine mutlak ihtiyacımız var. Ancak bazı kendini bilmezler bu işi olmadık şekilde küfüre döküyorlar. Kimse de bunun kabullenmemizi beklemesin. Makul yollardan tepkisini ortaya koyanlara hiçbir sözümüz yok. Bizim tek amacımız var. O da artık bu şehri bu ligden kurtarmak. Bunu sadece biz değil, tüm şehir istiyor. Çünkü gerçek manada bu şehir burayı hak etmiyor. Hep söyledik, her zaman da söyleyeceğiz. Gelin herkes bu takıma şartlar ne olursa olsun, sadece olumlu anlamda destek olsun. İnanın bundan hepimiz kazançlı çıkarız” dedi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*