Kılıç: “Taşlar yerine oturmaya başladı”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Gürses Kılıç, Van maçında haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi. Kılıç ayrıca, taraftara desteğinden dolayı teşekkür etti.

Konuk Van Büyükşehir Belediyespor‘un grubun güçlü rakiplerinden olmasına rağmen tartışmalı bir pozisyonda gol bulduğunu ifade eden Teknik patron Gürses Kılıç, baştan sona üstün oynadıkları maçta farkı kaçıran taraf olduklarını belirtti. Önemli bir galibiyete imza attıklarını ve Erzin maçında alınan mağlubiyetten sonra böylesi maçlarda galibiyete odaklanmanın zor olduğunu söyleyen Kılıç, “Pazar günü sahamızda grubun güçlü ekiplerinden Van Büyükşehir Belediyespor karşısında çok önemli bir galibiyet aldık. Bir hafta önce Erzin deplasmanından aldığımız mağlubiyetten sonra bu maçı kazanmamız ve hedeften sapmamamız anlamında son derece önemliydi. Bir hafta boyunca bu maçın ne kadar önemli olduğunu futbolcularımıza çok iyi anlattık, onlarda görevlerini son derece başarılı bir şekilde yerine getirdiler. Ne yazık ki, tartışmalı bir şekilde bu maçta kalemizde gol gördük. Ancak golün etkisini çabuk atlatan takımımız rakipten daha fazla adapte olup sonuca gitmesini bildi. Her  zaman söylediğimiz gibi artık ligde kolay maç yok. Fakat bizimde bir hedefimiz var. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Takımda artık taşlar yerine oturmaya başladı.

Bundan sonraki süreçte kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Öyle yada böyle bu takım için herkes elinden gelenin en iyisini yapacak. Şimdi tek hedefimiz hafta sonu oynayacağımız Manavgat maçı. Bu maç her iki takım içinde son derece önem arz ediyor. Zor olacağını biliyoruz, ancak kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Hafta boyunca yapacağımız çalışmalarla bu maçı da kazanarak Çorum’a 3 puanla dönmeyi istiyoruz” diye konuştu.

Maç boyunca kendilerini destekleyen taraftara teşekkür eden Kılıç, daha maç başlamadan yapılan kötü tezahüratlar için de bu tür davranışların her şeyden önce kulübe ve takıma zarar verdiğini söyledi. Hiç bir şahsın kulüpten büyük olamayacağına dikkat çeken tecrübeli teknik adam Gürses Kılıç, “Bizler buraya sadece bu takımın başarılı olabilmesi için geldik. Unutulmasın ki, hiç bir başarı sancısız gerçekleştirilemez. İstenmedik sonuçlar aldığımızı ve taraftarımızı üzdüğümüzün farkındayız. Van maçı galibiyetiyle lig bizim acımızdan yeniden başladı. Şimdi tüm şehir el ele verip bu işin altından birlikte kalkmalıyız. Ancak daha Van maçı başlamadan bazı olumsuz tezahüratlar oldu. Bu gibi şeyler takımımızın moralini bozmaktan başka bir işe yaramaz. Önemli olan tek bir şey vardır, oda Çorum Belediyespor‘dur. Kimse bu kulübün üzerinde değildir. Bizler bugün buradayız, yarın olmayabiliriz. Tek istediğimiz şey taraftarın takıma moral ve destek vermesi. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz. Unutulmasın ki, futbolda güzel şeyler birlik ve beraberlikten geçer. Artık tüm şehrin bu yönde odaklanması gerekli” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*