Kılıç: “Kimse bana küfür ve hakaret edemez”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Gürses Kılıç, bugün tesislerde bir basın toplantısı düzenledi. Kılıç, hayatında ilk kez böyle bir toplantı düzenlemek zorunda kaldığını söyledi.

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Gürses Kılıç, son yaşanan gelişmelerden sonra bir basın toplantısı düzenlemek zorunda kaldı. Kulüp Sosyal Tesislerinde yapılan basın toplantısında bugüne kadar hiç 3. ligde çalışmadığını belirten Kılıç, “Ben Çorum Belediyespor’a kendi isteğimle değil davet üzerine geldim. 2011 yılında çalıştığım bu şehirde önemli dostluklar kurdum. Kişisel menfaatleri bir kenara bırakıp ilk defa bir şehre peşin para almadan geldim ve ekstra bir talebimde olmadı. Bugüne kadar da hiç 3. ligde takım çalıştırmadım. Çok sevdiğim Çorum şehrine hizmet edebilir miyim düşüncesiyle geldim” diye konuştu.

Üst üstte bir takım sıkıntılar yaşandığını, son maça kadarda istenilen sonuçları aldıklarını, ancak son maçta istenmeyen bazı görüntülerin çıktığını söyleyen Gürses Kılıç, Çorum Belediyespor‘un matematiksel olarak hesabı olduğu sürece yarışın içinde olacağını söyledi. Kılıç, kendisinin de hayatı boyunca hep iddialı olduğunu ve bu iddiayı sonuna kadar sürdüreceklerinin altını çizdi.

-18 KİŞİLİK KADROYU ZOR KURDUK-

Kendilerine yönelik eleştirilerin cevabının da istatistiki bilgilerle görüldüğünü anlatan Kılıç, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Takımda yaşanan sürekli sakatlıkların nedeni ile ilgili soru üzerine teknik direktör Kılıç, “Ben kurulmuş bir takımın üstüne geldim, sadece futbolcularımıza destek olabileceğimi söyledim. Fakat tesislerde içimizdeki bazı sıkıntılar dışarıya kadar yansıdı. Gördüğümüz bazı yanlışları müdahil olmadan gereken yerlere ilettik. Sakatlıklara gelirsek 20 gün içinde 4 maç oynadık, 3 haftada 18’i bile zor çıkarttık. İlk yarı bittiğinde 25 kişilik bir kadromuz varken, şuanda Kocaeli maçına gidecek 18 kişilik kadro bile yok” ifadelerini kullandı.

-İKİLİ MÜCADELEDE ZAYIFIZ-

Son haftalarda rotasyon yapamadıklarını ve uzun deplasman seyahatlerine bir de üst üstte maçların gelmesiyle bu tür sakatlıkların yaşandığını anlatan Kılıç, ligin üstünde bir kadro oluşturulmasına rağmen alınan kötü sonuçlarla ilgili soruya ise, “Her ligin kendine göre kadrosu olmasına inanıyorum. Bu lig güce dayalı bir lig, ama bizim takımımız ikili mücadelede zayıf bir takım” dedi.

-OYNATMAZSAN SIKINTI OLUR-

Kadro dışı kalan futbolcularla ilgili olarak da yaşananları anlatan Kılıç, “Bilal sadece ikinci sarıdan kırmızı kart gördüğü için takımdan gönderilmedi, daha öncesi de varmış. Ferhat’ı bir maçta oynatmadım diye, benim odama gelip ya beni oynatırsın, oynatmazsan ben burada sorun yaratırım diyebiliyorsa zaten orada sorun var demektir. Ferhat zaten kulübünü bile hazırlamış, bize söylediği ertesi gün transferi gerçekleşti, planlı bir işti” diye konuştu.

-YAKUP’U İSTEDİLER-

Yeni transferlerden Mertcan’ı kendisinin çok istediğini, Ali Kemal’i de son gün kadrolarına kattıklarını belirten Kılıç, sistemle ilgili olarak da 4-2-3-1 sistemiyle oynadıklarını ve iki ön liberolu bir sisteme göre Çağrı’nın yerinin ön libero değil, forvet arkası olduğunu vurguladı. Yakup Alkan için devre arasında ciddi transfer tekliflerinin olduğunu, Sakaryaspor’un 3 futbolcu ve 400-500 bin TL teklifinin olduğunu söyledi.

-KİMSE BANA KÜFÜR EDEMEZ- 

Son olarak taraftarların kendisine yönelik tepkilerine cevap veren Kılıç, “Benim çalıştırdığım kulüpler belli. Ben burada bir maksat arıyorum. Bayburt maçına kadar 4 maçta, 10 puan almış bir takımın hocasıyım. Ben çalışmayı seven, kendi işine bakan, taraftar grupları ile işi olmayan, kulübe karşı sorumlulukları olan bir teknik adamım. Eleştiriye saygı duyarım, ancak kimse bana küfür ve hakaret edemez. Buna müsaade etmem. Dünkü antrenör değilim. Türkiye’de 300 kişinin sahip olduğu bir lisansa sahibim. Bunu da yoldan geçen insana vermiyorlar” şeklinde konuştu.

Hiç prim almadan, az parayla şampiyon olan takımların olduğunu belirten Kılıç, bu işin özünün başarıya aç oyunculardan geçtiğini ileri sürdü.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*