Kılıç: “Evimizde puan kaybına tahammülümüz yok”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Gürses Kılıç, bugün Kütahyaspor ile oynayacakları maçı kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerinin altını çizerken, taraftarları tribünlere davet etti.

Van BBSK ve Manavgatspor’u yenerek iki de iki yaptıklarını söyleyen Gürses Kılıç, bu çıkışlarının Kütahyaspor maçında da devam edeceğini ifade etti. Gerek şampiyonluk gerekse düşmeme yarışının çok çetin geçtiğini kaydeden Kılıç: “Kesinlikle puan kaybetme lüksümüz yok. Hele iç sahada hiç yok. Ligin boyu giderek kısalıyor ve her puan dahada fazla önem kazanıyor.

Takım olarak tüm kredilerimizi bitirdiğimiz için çok fazla seçeneğimiz yok. Özellikle evimizde puan kaybına tahammülümüz yok. Her geçen hafta eksiklerimizi biraz daha gideriyor ve takım olma yolunda mesafe katediyoruz. Savunmadaki sıkıntılarımızın çoğunu aştık. Lakin gol yollarında ve final vuruşlarında biraz sıkıntılar çekiyoruz. Ama Yakup Alkan, Manavgatspor maçında golünü atarak üstündeki baskıyı kaldırdı. İnşallah eskisi gibi gollerini atacak.

Üst üste iki maç kazanarak moral ve motivasyonumuzu çok iyi noktaya getirdik. Bunu devam ettirmek için bugünkü Kütahya maçını kazanmak zorundayız. Maçın hafta içinde olması bizim için dezavantaj olasa da ben yinede taraftarımızın bizi yalnız bırakmayacağını düşünüyorum. Taktiksel ve fiziksel olarak bu kritik maça hazırız. Bundan sonra iş artık sahada mücadele verecek futbolcularımızda. Futbolcularıma güveniyorum” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*