Kaya: “Rakip oyunun büyük bölümünde etkiliydi”

Çorum Futbol Kulübü Teknik Direktörü Bahri Kaya idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kaya, takım oyunu oynamadıklarını belirterek “Beklemediğimiz bir skorla sahadan çok üzgün ayrıldık” dedi.

Pazar günü sahadan 3-1’lik mağlubiyetle ayrıldıkları Manisa Futbol Kulübü maçını değerlendiren teknik patron Bahri Kaya, “Çok üzüldüğümüz bir sonuçla sahadan ayrıldık. Hiç beklemediğimiz bir skordu. Maalesef kırılma anları çok aleyhimize gelişti. Takım oyunu anlamında söyleyeceğimiz çok fazla bir şey yok. Zaman zaman çabalarımız vardı. Bazı bölümlerde etkinliğimiz oldu ancak yetersizdi. Rakip oyunun büyük bölümünde ve bilhassa ilk bölümde çok etkili oynadı. Maalesef yine bir iç saha maçı ve puansız ayrıldık. Maçta çok erken talihiz bir gol yedik. Hemen cevap verdik. Kırılma noktalarından biri de penaltı oldu. Direncimiz azaldı, rakip topu istediği gibi oynamaya başladı. 2.yarıda bir hamle yapacaktık. Son 30 dakika tek forvetten çift forvete döndük. 4-4-2’ye döndükten sonra daha etkili olduk. Pozisyon bulduk. Ama çok net gol pozisyonları yaratamadık.

Takım oyunu gösteremedik
Pazar günü sahada yer alan yeni ve sadece bir hazırlık maçını birlikte oynamış bir takımdı. Çalışmalara biraz geç başlamıştık ancak geç başlamanın ötesinde yeni transferlerimizin bazıları takıma çok daha geç katıldı. Bu anlamda bir takım oyunu gösteremememiz çok doğaldı. Sadece mücadele edebildik. Mücadelemizde de topun bizde kalmasına değil rakipte kalmasına izin verdiğimiz için bir anlamı olmadı.

BAY olmamız bizim için avantaj
Bu haftayı BAY geçeceğiz. Bu bizim lehimize bir durum ve eksiklerimizi gidereceğiz. Takımın bir arada olması için zaman kazanacağız. Bu arada bir tane de hazırlık maçı yapacağız. Maç kondisyonumuzu artıracağımız gibi takımın yan yana oynama idman sayısını da artıracağız. Gelecek günlerle ilgili bir endişe taşımadan, bu mağlubiyeti unutturabilecek, bir geri dönüşle tekrar ligdeki beklentilere cevap vereceğiz.

Hakemin maç yönetiminden memnunum
Rakip bir taç atışını bile 2 dakikada yapıyordu. Bunu aynı durumda olsak biz de yapardık. Ancak maçın hakemi bunun önüne geçmesi gerekiyordu. Maç sonundaki itirazımda sadece bunu söyledim. Vakit geçirmelerine çok fazla prim tanımamaları konusunda konuştum. Dediğimizi çok fazla yapmadılar ama son dakikada bir taç atışında sarı kart gösterme zahmetinde bulundu. Ancak maçın hakemi iyi bir maç yönetti. Yani hakemden dolayı sıkıntı duyup, mağlubiyetimize sebep oldu diyebileceğimiz bir durum yaşanmadı.

Transferlerle ilgili bilgiyi yöneticilerden alınız
Maç içinde yeni transferler geç katılmalarına rağmen beklediğim kadar oynadılar. Eski oyuncularımızdan beklediğim oyunu göremedim. Ben takıma yoğunlaştım. Transferle ilgili gerekli bilgileri yöneticilerden alabilirsiniz. Sayısal olarak da eksikliğimiz var. Bizim takımın eksiklerini giderme adına yoğun çalışmamız lazım” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*