Kaya: “İlk maçı kazanmak çok önemli”

Çorum Futbol Kulübü Teknik Direktörü Bahri Kaya, Manisa Futbol Kulübü ile oynayacakları Pazar günkü maçta sahaya kendi oyunlarını yansıtıp kazanmak istediklerini belirtti.

Sezona iyi başlamak adına ilk maçların önemine vurgu yapan tecrübeli teknik adam, “Rakip kim olursa olsun sahamızda oynadığımız ilk maçı kazanmak çok önemli. Rakibin gücü ile ilgilenmiyoruz. Biz sahaya çıktığımız zaman kendi oyunumuzu oynayıp rakibimizi mağlup etmekten başka hiçbir düşüncemiz yok. Bunun için de bütün futbolcu arkadaşlarım maç içinde elinden gelen çabayı göstereceklerdir.

Yeniliklere güzellikler eklemek istiyoruz
Sezonun ilk haftasında oynayacağımız Manisa FK maçının ilk provasını yeni statta yaptık. İyi hazırlandığımızı söyleyebilirim. Bazı eksikliklerimiz var. Ancak sahada mücadele edecek oyuncularımın bu eksikliği hissettirmeyecek şekilde mücadele edeceğine hiç kimsenin şüphesi olmasın. Pandemi neticesiyle nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. O yüzden dikkat etmemiz gerekiyor. Yeni sezon, yeni stat, yeni bir takım inşallah tüm bu yeniliklere güzellikleri ekleyerek devam ederiz.

Üç eksiğimiz bulunuyor
Biz kamptan döndükten sonra tesislerimizde izole halindeyiz. Olur da maç öncesi oyuncumuzda veya oyuncularımızda test sonucu pozitif çıkarsa müsabakada oynayamayacak. Şuan kadromuzda 24 oyuncumuz var. Bildiğiniz üzere Cengiz Ötkün cezalı, Kerem Çağatay bu hafta yok. Yılmaz zaten eksikleri var o da oynayamayacak. Bu oyuncularım ve 3 kalecim dışında 18 tane mücadelede edecek oyuncum Manisa maçına hazır durumda. Bu 18 oyuncumuza aynı derecede güveniyoruz.

Olur da bu 18 futbolcu arasında pozitif çıkarsa çıkan arkadaşın yerine oynayacak kişi en iyisini yapacaktır. TFF’nin kararı ile 14 oyuncu altına düşerse maç ertelenecek. Bu seçenekleri de düşünerek her türlü planlamayı yapmış durumdayız.

Bir forvet almak istiyoruz
Çorumspor’da transfer transferin son gününe kadar devam eder. Fazla bir ihtiyacımız da yok. Sadece takımımızdan ayrılan Volkan Akyıldız’ın yerine bir oyuncu almayı düşünüyoruz. Bunun için de en iyisini almak için çabalıyoruz. Geç olsun ama güç olmasın mantığı ile bu transferi de son güne kadar saklı tutuyoruz” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*