“Kaçan Treni Bu Sefer Yakalayalım”

Usta spor yazarı Ahmet Kaya ağabeyimiz bu haftaki yazı dizisinde Çorum Belediyespor hakkında şu satırları kaleme aldı.

“Çorum Belediyespor‘un geldiği nokta ortada. Çok büyük oranda bu takım yine Play-Off oynar. Temennimiz 3 senedir kaçan treni bu sefer yakalayalım. Aksi taktirde takımın akıbetiyle ilgili çok farklı ve ciddi adımlar atılabilir. Gelinen durumda kendilerini eleştiren, sorgulayan ve yargılayan insanlara çatan Başkan Zeki Gül, ne acıdır ki tüm Çorum’a kendi maruz kaldığı muameleyi yaptı. Açıklamalarını tebessümle dinledim…

Bütün bu yaşanılanlardan en büyük rahatsızlığı duyması gereken kişi Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’dür. Allah’ı var özellikle bu sezon gövdesini taşın altına koydu. İki gün sonra “Bu kadar büyük paraları nasıl harcadın? Bu takımı nasıl finanse ettin?” diye mutlaka sorgulayıp eleştirecekler. Hem de siyasetin dibine vurarak. Oysa eğer siyaset alet edilecekse, yıllarca Kocaelispor’u Sefa Sirmen, Gaziantepspor’u Celal Doğan’ın Süper Lig’de nasıl finanse ettiklerini sorup öğrenmek yeterli..! Eğer bu takım bu sene çıkamazsa ne olur? Muzaffer Külcü’nün yakın çevresiyle paylaştığına göre… Rivayet odur ki, Belediyespor’un profesyonel şubesinin kapısına kilit vuracak. Yine rivayet odur ki, 2. Lig’e çıkılamaması durumunda olağanüstü genel kurul yapıp talipli çıkarsa takımı verecek. Yok ısrarla yük Belediyenin omuzlarına atılacaksa daha radikal bir kararla takımı lige sokmayacak. Tabi tüm bunlar Başkan Külcü’nün şu an yaşadıkları ve iç dünyasıyla doğru orantılı. Diyorum ya… Rivayet budur. Zaman herşeyin ilacı.

(Not: Açık tribünde bir grup gencin Cizrespor maçı sonrası polis tarafından ablukaya alınarak hepsinin TC kimlik numaralarının alınışının sebebi nedir merak ettim? Mesele küfürse, mümkünse TC alma işi şeref tribününden başlasın..! Yok eğer Ankara deplasmanında “Zeki Gül istifa” sloganı bu gençlerin üzerine yıkılacaksa… O kadar gür ses bu kadar küçük bir gruptan çıkmaz. Bu da böyle bilinsin!!!)”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*