İzmir Emniyet Müdürü Özür Diledi

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, bugün havaalanında yaşanan çirkin olaydan dolayı üzgün olduğunu belirterek takımımızı ziyaret etti.

Altay ile 4 Mayıs Perşembe günü Çorum’da oynadığımız ve sahadan 2-0 galip ayrıldığımız Play-Off ilk maçı sonrası olay çıkartan rakip takım taraftarları, İzmir’de de çirkin yüzlerini bir kez daha gözler önüne serdi. Yarın oynanacak 2. Maç için Adnan Menderes Havaalanı’na inen kafilemizin güvenliğinden sorumlu İzmir Emniyeti’nin en ufak bir tedbir almadığı gözlendi. Olay yerine tesadüfen gelen bir ekip otosundan yapılan anons sonrası çok az sayıda polis takımımızı güzergah boyunca Altay’lı taraftar olduğu gerekçesiyle kafilemizin konaklayacağı otele gitmesine izin vermedi.

Genel Kaptan Yetkin Özbey ve Teknik Direktör Gürses Kılıç’ın gerekli mevkilerle sürekli iletişim halinde olmasına rağmen emniyet güçleri son derece gergin bir ortamda tutmaya devam etti. Bu sırada gelen yolcu bölümünde bulunan kafeteryada yolcu beklermiş gibi davranan Altay’lı taraftarlar futbolcularımızın otobüse binecekleri anda harekete geçtiler. Yaklaşık 40 kişilik bir grup takımımızı taşıyan otobüse doğru saldırarak, yanlarından getirdikleri bira şişeleri ve yumurtaları atmaya başladılar. Bir taraftar otobüsün camını kırarken, bir taraftarda elinde bulunan bıçakla etrafa saldırdı neyse ki, kimseye zarar vermeden güvenlik güçleri tarafından alındı. Az sayıdaki emniyet mensubunun araya girmesiyle birlikte dağıtılan Altay’lı taraftarlar bir yanda da ağza alınmayacak küfürler ve tehditlerle alandan ayrıldılar.

EMNİYET MÜDÜRÜ ÖZÜR DİLEDİ

İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, tüm bu olaylar yaşandıktan 2,5 saat sonra Çorum Belediyespor kafilesinin yanına geldi. Beraberinde Altay Kulüp Başkanı ile birlikte olay yerine gelen Aşkın, Genel Kaptan Yetkin Özbey ve Teknik Direktör Gürses Kılıç’a olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Kendi ekiplerinden olayla ilgili bilgiler alan İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül ile görüşmesinin ardından kafilemize kampa yapacağımız otele kadar eşlik etti. Kafilemizi otelde bekleyen Kulüp Başkanı Zeki Gül ile bir süre sohbet eden Aşkın, “Çorum’da yaşanan olaylar beni ilgilendirmez. Burada bir kusur var, bunu da üzerime alıyorum. Tüm kafilenizden özür diliyorum. Size söz veriyorum, yarın oynanacak olan maç öncesi, esnası ve sonrasında İzmir’de daha önce görülmemiş büyüklükte güvenlik tedbirleri alınacak. Siz çıkın ve maçınızı oynayın. Güvenlikle en ufak bir aksaklık yaşanmayacağını garanti ediyorum” diye konuştu. Kulüp Başkanı Gül’ün, “Esas özrü futbolcularımız bekliyor” demesi üzerine otelin restaurantında yemek yiyen futbolcularımızın yanına giden Emniyet Müdürü Aşkın, “Hepinizden özür diliyorum. Hiç şüpheniz olmasın güvenlik tedbirleri üst düzeyde olacak. Bundan asla şüpheniz olmasın” diye konuştu.

BAŞKAN GÜL TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRDI

Çorum Belediyespor kafilesi ile aynı uçakla İzmir’e inen Kulüp Başkanı Zeki Gül ise olayı duyar duymaz gerekli olan tüm görüşmeleri sağladı. İçişleri Bakanlığı’ndan, Valimize, Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye, Milletvekillerimize ve TFF’nin yetkili mercilerine kadar hemen her kesime ulaşan Kulüp Başkanı Gül, takımımızın güvenliği noktasında ne gerekiyorsa yapılması noktasında girişimlerde bulundu. İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’la bir süre sohbet eden Gül, yaşananların kabul edilemez olduğunu söyledi. Emniyet Müdürü Aşkın’dan gerekli garantiyi alan Kulüp Başkanı Zeki Gül, konuyla ilgili kendilerine her türlü desteği sağlayan ve yakından ilgilenen Çorum Valimiz Necmettin Kılıç, Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü, Ak Parti Milletvekilleri Salim Uslu ve Ahmet Sami Ceylan, Ak Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a teşekkür etti. Gül ayrıca, konuyla ilgili olarak TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı ve 2. ve 3. Lig Kulüpler Başkanı Cengiz Günaydın’ı da arayarak gereken yapılması noktasında görüş alışverişinde bulundu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*