Işık’tan İstifa Sonrası Şok Açıklama!

Çorum Futbol Kulübü Derneği Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Hamit Işık, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Hamit Işık açıklamasında, “Kamuoyununda yakından takip ettiği gibi Kulüp Başkanımız Sayın Fatih Özcan düzenlediği basın toplantısında Sancaktepe FK mağlubiyeti ve oynanacak Pendikspor maçlarına değinmiş olup, son bölümlerdeyse yönetimde revizyona gideceğini, bu kadroya inanmayan yöneticilerin olduğunu dile getirmiştir. Geçen sezon ile bu sezonun kıyaslandığını, geçen sezon 2 milyon TL peşin parayı masaya koyduğunu, herkesin peşinatını aldığını ve yokluk içinde mücadele ettiklerini belirtmişti.

Toplantı sonrası Sayın Başkanla görüştüğümüzde takımın ve Kulüp Genel Koordinatörü Oğuzhan Yalçın’ın başarısız olduğu yönünde sağda solda yorum yapıldığını belirtmiş ve basın toplantısında inanmayan yöneticinin Oğuzhan Yalçın’ın kendisine benim olduğumu söylediğini belirtmiştir. Asla böyle bir iddianın muhatabı olmamakla birlikte şu gerçeği kamuoyuna açıkça belirtmeliyim ki, gerek Çorum Belediyespor, gerek Yeni Çorumspor, gerekse Çorum Futbol Kulübü’nde görev yaptığım süre içerisinde, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda hareket etmiş, başarıda da başarısızlıkta da pay sahibi olmuş bir kişiyim.. Ben hayatım boyunca inanmadığım hiçbir yerde olmadım. Çorum’da sportif anlamda da ne kadar başarılı yada başarısız olduğum konusu kamuoyunun taktiridir. Ben, görev yaptığım veya yapmadığım sürelerde hiçbir dava arkadaşımı satmadığım gibi hiç kimseyle de aile içi mahremiyet içeren konular paylaşmadım.

Şunu özellikle vurgulamalıyım ki; geçtiğimiz sezon yaşanan şampiyonlukta başkanı, yöneticisi, hocası, futbolcusu basını, taraftarı, bütün çorumun emeği ve katkıları vardır. Kuşkusuz Şampiyonluğun en büyük mimarı Fatih Özcan’dır. Bu bağlamda benimde Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Sorumlusu sıfatıyla hasbelkader bir takım katkılarım olmuştur. Fakat bu sezon başından itibaren Sayın Başkanın tercihi ile Oğuzhan Yalçın Genel Koordinatör olarak göreve getirilmiş ve her konuda tam yetki verilmiştir. Oğuzhan Yalçın’ın, Çorum Belediyespor ve Yeni Çorumspor’da yöneticiliğini yaptığım bir kardeşimdir. Yapısını ve karakterini çok iyi bildiğim Oğuzhan Yalçın’ın üzerinde de hasbel kader emeğim vardır. Ama üzülerek görüyorum ki, bu genç kardeşimiz duyduğu bir takım iddiaları! bana teyit ettirme ya da iddia sahipleri ile yüzleştirme gereği duymadan konuyu Sayın Fatih Özcan ile paylaşmış. Dedikodudan ibaret bir takım söylemler beni derinden üzmüştür. Kısa zaman sonra da bu konuşulanların bir dedikodudan ibaret olduğu da zaten ortaya çıkmıştır. Sezon başından bu tarafa gelen bir takım yanlış anlamalar ve dedikodu söylemler maalesef konuyu içinden çıkılmaz bir hale sürüklemiştir.

Açık yüreklilikle söylüyorum ki; bu sezon takımımızın ya da Oğuzhan Yalçın’ın başarısız olduğu veya olacağı yönünde tek bir sözüm yoktur. Oysa kamuoyunda bana sorulduğunda çok düşük bütçe ile kurulan bu takımın özellikle ilk yarıda son derece başarılı olduğunu küme düşmediğimiz bir durumda da başarılı sayılacağımızı her yerde ifade ettim. Bu tezimde de hala aynı inancı taşıyorum. Sonuç olarak asıl olan Çorum Futbol Kulübüdür. Hepimiz bu kulübün birer neferiyiz. Önemli olan sadece görev yaparken değil görevden ayrılmış olduğumuzda da saygınlığımızı korumak ve şehrin her noktasında selamlaşacak insan bulabilmektir. Hak etmediğim ve derin üzüntü duyduğum, mizacıma çok ters olan bu durum karşısında, Kulüp Genel Koordinatörü Oğuzhan Yalçın’ın daha rahat çalışması ve mesaisini dedikodulara harcamaması, şehrin marka değeri Çorum FK’ya daha sağlıklı hizmet vermesi adına Çorum Futbol Kulübü’ndeki görevimden istifa ediyorum. Başta değerli kardeşim, Fatih Özcan olmak üzere benden desteğini bir an olsun esirgemeyen Büyük Çorumspor (ailesine), taraftarına sonsuz teşekkür ederek, sezonun kalan haftalarında camiamıza üstün başarılar diliyorum. En derin saygılarımla” dedi.

1 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*