İnanmış Ruhlar Kazanır!

Çorum Belediyespor sahasın da oynadığı en kritik maçlardan birisini kaybetti. İlk yarıyı önde tamamlamasına rağmen 2. yarı yediği gollerle rakip Kocaelispor’a 3 puanı hediye etti. 

Dün oynanan maçta takımımız ilk yarıya tempolu başladı. Özellikle sağ kanattan Salim’le bir çok pozisyona giren Çorum Belediyespor, aradığı golü de 30. dakikada Salim Uzun’un içeriye gönderdiği topla buluşan Aykut Emre Yakut’un ayağından buldu. İlk yarı genellikle Çorum Belediyespor’un üstünlüğüyle Kocaelispor sahasında oynandı. Bulduğu bir çok pozisyondan yararlanamayan Kırmızı-Siyahlı ekibimiz ilk yarıyı 1-0 önde kapattı.

2. Yarı Bambaşka Bir Kocaelispor

İkinci yarı başında takımımız tamamen sahasına gömüldü. Teknik bir analiz mi yoksa futbolcular mı kendiliğinden çekildi anlayamadık. Peş peşe Kocaelispor ataklarından sonra yapılan bir ortada hakem Ercan Hellaç penaltı kararı verdi. Çorum Belediyespor’lu futbolcunun elle temasını yakalayan hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Futbolcularımız pozisyona itirazda bulunmadı. 56. dakikada topun başına geçen İshak Kurt 1-1 eşitliği sağladı.

Golden sonra Çorum Belediyespor için kabus dakikaları başladı. Takımımız tamamen sağasına çekildi. Futbolcularımız ileriye tek bir top çıkartamadığı dakikalarda Kocaelispor’un 2. golü geldi. Sağ kanattan yapılan ortaya ceza sahası dışında düzgün bir plase vuruş yapan Halil Mutlu takımını 2-1 öne geçirdiğinde dakikalar 61’i gösteriyordu.

Bundan tam 11 dakika sonra 2. golün benzeri bir gol daha yedik. Gene sağ kanattan yapılan ortaya bu sefer ceza sahası içinde topla buluşan Halil Mutlu gelişine düzgün bir plase vuruşla takımının 2. golünü attı. Bu golden sonra Çorum Belediyespor takımı tamamen çöktü. İleriye top çıkartmakta zorlanan Kırmızı-Siyahlı ekibimiz uzun toplarla pozisyon aramaya başladı. Ceza sahasına yapılan bir ortada karambol oluştu. Ters bir vuruş yapan Kocaelispor futbolcusu Kadir Öge meşin yuvarlağı kendi kalesine gönderdi skorda 3-2 oldu. Maçta bu skorla sona erdi.

Takımda Ruh Yoktu

Çorum Belediyespor 2. yarı tamamen ruhunu kaybetmişti. Teknik yönetim olarak sınıfta kalan Serdar Bozkurt takımı 2. yarı kendi sahasına çekmesi tepki topladı. Bazı futbolcular sahada yürümekten başka bir şey yapmadı. Maçta en çok göze batan futbolcu ise özellikle ilk yarı gösterdiği performansla Salim Uzun oldu. 2. yarı son 10 dakika Yakup Kayış’ın çabaları ise maalesef yetmedi.

Kocaelispor Taraftarı Tam Not Aldı

Yaklaşık 15-17 saat yolculuktan sonra Çorum’a gelen Kocaelispor taraftarı maç boyunca takımına büyük destek verdi. Geriye düşmelerine rağmen takımın yanında olan taraftarlar 2. yarı oynanan oyunda büyük bir pay oluşturdu. Tahminen 600-750 civarındaki Kocaelispor taraftarı maçtan sonra büyük sevinç yaşadı.

 

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*