İki Gencimiz Profesyonel Oldu

Çorum Belediyespor altyapısında forma giyen iki gencimiz Batuhan Demirel ve Kıvanç Kaya profesyonelliğe ilk adımlarını attılar.

Transfer çalışmalarını sürdüren Çorum Belediyespor Yönetimi bugün altyapıda forma giyen iki futbolcuya 3’er yıllık sözleşme imzalattı. Stoper mevkiinde görev yapan ve takımla çıktığı 71 maçta 15 gol kaydeden Batuhan Demirel ile çıktığı 24 maçta 30 gol atan genç santrafor Kıvanç Kaya‘ya profesyonel lisan çıkartılacak. Her iki futbolcuda 1998 doğumludur.

Altyapı Sorumlusu Sinan Özdilli, gelecek vaat eden bu iki futbolcumuzu da profesyonel futbol hayatlarında başarı dilediklerini söyledi. Özdilli, günümüz futbolunda artık tüm takımların altyapılara büyük yatırımlar yaptıklarını ve öz kaynaklarını kullanarak büyük işlere imza attıklarını dile getirdi. Duruma göre bu sayıyı artırabileceklerini de söyleyen Özdilli, “Günümüz futbolunda artık neredeyse tüm takımlar altyapılarına büyük önem veriyor ve öz kaynaklarıyla başarılı olmaya gayret gösteriyor. Bunun tüm dünyada birçok örneği var. Biz de uzun zamandır altyapımıza verdiğimiz emeğin karşılığını almak istiyoruz. Şuan için 2 futbolcumuzu profesyonel yaptık. Ancak duruma göre bu sayıyı artırabiliriz. Zaten bizi için en önemli unsur da bu sayının artmasıdır. Bununla birlikte de futbolcularımızın daha fazla forma şansı bulması ve dakika almaları alttan gelecek olan futbolcularımızı da kamçılar inancındayız” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*