“İddialı bir takım olarak ortaya çıkacağız”

Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül, 2017-2018 futbol sezonunda Çorum’un iddialı bir takım olarak ortaya çıkacağını söyledi.

Çorum Belediyespor yönetimi Çorum’da yayın yapan bazı medya kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısına Kulüp Başkanı Zeki Gül, Başkan Yardımcısı Ömer Balaban, Altyapı Sorumlusu Sinan Özdilli, Basın Sözcüsü Mustafa Altunkaya, Genel Kaptan Kenan Aşkan ve Teknik Direktör Yusuf Tokuş katıldı. Toplantıda konuşan Kulüp Başkanı Zeki Gül, “Bu sezon yeni bir başlangıç için çalışmalarımıza başladık. Her sezon olduğu gibi bu sene de bize büyük desteği aynı zamanda Onursal Başkanımız olan Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü veriyor. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. 2.ve 3.Lig kulüp başkanlarıyla sürekli görüşüyoruz. İmkanların kısıtlı olmasından yakınıyorlar. Şükür bizim öyle değil. Yeni stat ve yeni tesislerimiz hizmete açıldığında daha iyi imkanlara kavuşmuş olacağız. Belediyespor olarak kurumsal bir yapıya sahibiz. Bunun kıymetini bilmek lazım.

Transferde, çoklu araştırmalar sonucu teknik heyetimizin de görüşü kadromuzu kuruyoruz. Yusuf Hoca’yla anlaşmadan önce Gölcükspor’un Başkanı beni aradı ve ‘Başkanım biz Yusuf Hoca ile anlaşmak istiyoruz. Biz görüşmeden siz devreye girmeyin’ dedi. Bir müddet sonra tekrar aradı ve anlaşamadıklarını söyledi. Yusuf Hoca’yı ıslarla bize tavsiye etti. Biz de kendisiyle anlaştık. Bugün ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı görüyoruz. Sürekli açıklama yapan, demeç veren bir anlayışta değiliz. Bu yüzden, yeni sezon hedefimizle ilgili konuşmak istiyorum. İddialı bir takım olarak ortaya çıkacağız. İlla şampiyonuz demiyorum. Hakem düdüğü çalmadan maç bitmiyor. Bunu Altay’la oynadığımız play-off maçında yaşadık. Şampiyonluk naraları atıp gurur ve kibre kapılmak doğru değil. Her maça final havasında çıkıp hedefe ulaşmak istiyoruz. Bu sene çok umutluyum. Yaş ortalaması 23 olan genç bir takımla mücadele edeceğiz. Tecrübe ile gençliğin gücünü birleştirip hedefe ulaşmak istiyoruz” dedi.

Çorum Belediyespor’un TFF ve kulüpler nezdinde itibar sahibi olduğunun da altını çizen Başkan Gül, “Grupların kura çekiminde yaşadığım ilginç bir olayı burada anlatmak istiyorum. Kurayı çekmek için ayağa kalktığımda salonda bir uğultu oldu. Ben buna bir anlam veremedim. Sonra, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez uğultunun nedenini sorunca, kulüp başkanları, ‘Çorum’un gücünü biliyoruz. Rakip olarak Çorum Belediyespor’la aynı gruba düşmek istemiyoruz’ dediler. Başta Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören ve diğer yöneticilerin yanı sıra birçok kulüp başkanı, ‘Çorum Belediye ne istiyorsa verin. Onlar sözlerini yerine getirir’ diyorlar. Bu da bizim için gurur verici bir durum. Bunun yanında, 2. ve 3.Lig Kulüpler Birliği Yönetimine girmemek için affımı istedim. Ama Başkan Cengiz Günaydın ısrarla beni yönetime aldı. Hatta geçen dönem başkan yardımcısı iken bu kez başkan vekili yaparak bize verdiği değeri gösterdi. Anadolu’nun bağrındaki güzide bir il olan Çorum’dan birinin İstanbul’daki oluşumda hem de önemli bir görevde olması önemli bir olay diye düşünüyorum” diye konuştu.

BU SEZON BU İŞİ BİTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Kulüp Başkan Yardımcısı Ömer Balaban, yeni sezon öncesi en doğru kadroyu kurmak için uğraş verdiklerini söyledi. Kendileri için en önemli unsurun kulübün menfaatleri olduğuna dikkat çeken Balaban, gruba bakıldığında rahatmış gibi gözükse de önemli olanın doğru transfer politikası gerçekleştirmek olduğunu ifade etti. Tesislerimizde düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Yardımcısı Ömer Balaban, “Bizim önceliğimiz en doğru transfer politikasını hayata geçirebilmek. Bunu da büyük oranda gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Transfer konusunda önceliğimiz hepimizin bildiği ve tanıdığı isimleri takıma katmak. Bununla birlikte gelecek vadeden isimleri de kadromuza katıyoruz. Bundaki amacımız da gelecek yıllarda bu futbolculardan en üst düzeyde yararlanabilmek. Herkesin bildiği gibi başarı tek başına gelecek bir olgu değil. Her şeyden önce tüm şehir olarak istememiz gerekiyor. Bu nedenle de her kesimden destek bekliyoruz. Bizler bu sezon bu işi bitirmek için çalışıyoruz. Ama bunu da tüm şehirle birlikte başarabileceğimizi çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

GELECEĞİN TEMELİNİ ATIYORUZ
Teknik Direktör Yusuf Tokuş, bugün düzenlenen basın toplantısında geleceğin kadrosunu kurmaya çatıştıklarını söyledi. Transfer çalışmaları hakkında da bilgiler veren Tokuş, “1 kaleci, 1 stoper ve 2 orta saha oyuncusu transfer edeceğiz. Zaten elimizde 19 futbolcu var. 4 transfer daha yaptıktan sonra altyapıdan takibe aldığım 2-3 oyuncu daha var. Bunlardan da 1-2’sini kampa götürmeyi düşünüyorum. Lig kadromuz 24-25 kişi olacak. Açıkça konuşmak gerekirse, kontenjana sıcak bakmıyorum. Alacağımız futbolcular genç olacak. Çorum’a gelmekten ve burada görev yapmaktan dolayı çok mutluyum. Yaş ortalaması 23 olan bir kadro ile sezona gireceğiz. Taraftarın takımın arkasında olması lazım. Sezona iyi başlarsak büyük bir artı olur. Ama kötü başlarsak da her şeyin sonu değil. Bu takım yine toparlanır ve yarışın içerisinde olur. Burada kalayım veya gideyim, önemli değil. Çorum Belediyespor’u yıllarca taşıyacak bir kadronun temelini atıyoruz. Bu sezon üst lige çıkarsak, kadroyu hiç bozmadan yolumuza devam edeceğiz. Bu kadro bu işi inşallah başaracak” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*