“Her maça kazanmak için çıkacağız”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, Kızılcahamam kampının kendileri için oldukça verimli geçtiğini ifade etti.

Teknik Direktör Yusuf Tokuş, 13 gün süren Kızılcahamam kampının kendileri için oldukça verimli geçtiğini söyledi. Kamp boyunca gerek yaptıkları antrenmanlar, gerekse de oynadıkları hazırlık maçlarında takımın eksikleri çok daha iyi analiz ettiklerinin altını çizen Tokuş, genç futbolcuların performansının da sevindirici olduğuna dikkat çekti. Kampta oynadıkları hazırlık maçlarında skorun bir önemi olmadığını söyleyen Tokuş, “Kızılcahamam kampı bizim acımızdan son derece olumlu geçti. Hem yaptığımız antrenmanlar, hem de oynadığımız hazırlık maçları lig öncesi takımı daha yakından tanıma fırsatı verdi. Bu sayede eksiklerimizi iyi şekilde analiz etme şansımız oldu. Oynadığımız 5 hazırlık maçından 1 mağlubiyet, 3 beraberlik ve 1 galibiyet aldık. Bu maçlara bakıldığı zaman genelde üstün olan taraf bizdik. Hazırlık maçı da olsa kazanmak güzel ama biz öncelikle takımın durumunu analiz ediyoruz. Elde ettiğimiz veriler doğrultusunda da çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bununla birlikte kampımıza katılan gençlerimizi de hazırlık maçlarında oynattık. Ortaya koydukları performanstan da oldukça mutluyuz. Demek ki, onlar da bu işi yapabiliyorlarmış. Genç ve tecrübeli isimlerden kurulu bir kadroya sahibiz. Biz bu işi bu kadroyla götüreceğimizi ve sonunda da gülen taraf olacağımıza inanıyoruz. Bunun için de kadromuzun yeterli olduğunu düşünüyorum. Göreve geldiğimden beri söylediğim gibi önce takım olmamız lazım. Bir aile havasında olmamız lazım. Arkadaşlık bağımızın çok kuvvetli olması lazım. Oynayan, oynamayan gibi ufak işlere girmemiz lazım. Aksi durum takımın huzurunu bozar. Takım olarak öncelikli hedefimiz oynayacağımız maçlardan 3 puanla ayrılmak olmalı. Futbolcularımız tüm enerjisini sahada bunun için harcamalı. Bu yönce hareket edildiği zaman zaten başarı kaçınılmaz oluyor. Biz de tam olarak bunu sağlamaya çalışıyoruz. Lig öncesi maç kondisyonumuzu da aldıktan sonra geriye fazla bir şey kalmıyor. Taktiksel olarak oyuncularımız zaten şuanda ne istediğimizi ve oyun formatımızı biliyorlar. Maç esnasında duruma göre yapacaklarını çalıştık ve futbolcularımız da bunu biliyorlar. İnşallah ilk maçımız olan Tepecik maçı bizim istediğimiz gibi geçer.

İlk maçı deplasmanda kazanmak çok önemli, ancak kaybetmemekte çok önemli. Nihayetinde bu lig çok uzun bir maraton, maç başı 2 puan üzerinden hesaplandığı zaman zaten şampiyonluk geliyor. 68 puan genelde bu liglerde sizi hedefe götürüyor. Bizim tek hedefimiz içerde yenilmeden, dışarıda da yenilmeden sezonu tamamlayabilmek. Ancak şu anlaşılmasın biz dışarıda 1 puana oynayacağız. Böyle bir şey söz konusu değil. Başta da dediğim gibi biz her maçımıza kazanmak için çıkacağız. Bu sadece bir hesap işidir. Uzun vadede düşünüldüğü zaman bazen içeride alınan 1 puan bile sizi şampiyonluğa götürür. Bunları biz geçmişte çok yaşadık. Şampiyon olan takımların tamamı da yaşamıştır. Herkes şunu çok iyi bilsin ki, sahaya her zaman galibiyet için çıkacak bir Çorum Belediyespor olacak. Biz şampiyon olacağız sözünü vermiyoruz, sadece bu uğurda çok mesai harcayacağız diyoruz. Bununla birlikte de tüm şehirden destek bekliyoruz. Başarı sadece tek bir etkenle gelmez. Bunun için tüm şehrin desteğine ihtiyacımız var. İnşallah elde edeceğimiz başarılı sonuçlarla bu şehri artık layık olduğu yere getirme arzusundayız” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*