“Hedefe Ulaşacak Güce Sahibiz”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Gürses Kılıç, 24 Erzincanspor maçı sonrası değerlendirmelerde bulundu. Kılıç, herkesin işin ciddiyetinin farkına artık varmasını ve kimsenin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini söyledi.

İç sahada Erzincanspor ile 1-1 kaldıkları maçla ilgili açıklamalarda bulunan Kılıç, uzun süre 10 kişi oynamalarına rağmen rakipten üstün bir futbol oynadıklarını ve bireysel hatalardan gol yediklerini belirtti. Daha oynanacak çok maç olduğunu dile getiren Kılıç: “Kimsenin karamsarlığa kapılmasına gerek yok, hedefe ulaşacak güce sahibiz” dedi.

Maçta galibiyeti kaçıran ve daha baskın oynayan taraf olduklarını söyleyen Kılıç: “Uzun bir süreden sonra kendi taraftarımız karşısında maça çıktık. Maçı kazanıp seri yakalamak istiyorduk. Ancak çok basit yenilen gol ve ardından affedilmeyecek bir kırmızı kart sonrası istemesekte sahamızda beraberlik aldık. Koşulsuz hava şartlarının yanı sıra 60 dakikaya yakın 10 kişiyle oynamamıza rağmen konuk ekipten daha üstün bir futbol sergiledik. Geri kalan sürede girdiğimiz pozisyonlar var bunları gole çeviremedik. Ben yine de uzun bir süre sahada 10 kişi mücadele veren futbolcularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Herkesin artık işin ciddiyetinin farkına varmasını belirten Kılıç: “Artık herkes bu işin ciddiyetini çok ama çok net bir şekilde kavramalı. Bundan sonra alacağımız her kötü sonuç bizi hedeften uzaklaştıracak. Ancak bu bizim istediğimiz son şey olur. Bu sebeple artık bireysel hata yapma lüksümüz yok bunları en aza indirmemiz gerek. Önümüzde oynayacağımız daha çok maç var. Kimsenin karamsarlığa kapılmasına gerek yok. Bizler bu takımı hedefe ulaştırmak için buraya geldik. Bunu da ekibimiz ve kadromuzla başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Ayrıca Gürses Kılıç, hafta sonu Erzincanspor maçında kendilerini desteklemeye gelen taraftarlara teşekkür etti.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*