Hazırlıklar Bu Hafta Başlıyor

Çorum Belediyespor’da yeni sezon hazırlıkları ve yol haritası bu hafta içinde belirlenecek. Öncelikli hedef yeni bir teknik direktör.

Sezonun sona ermesinin ardından henüz bir araya gelerek yeni sezon ile ilgili bir değerlendirme yapamayan Çorum Belediyespor yönetimi, Başkan Zeki Gül‘ün de yurt dışından dönmesiyle birlikte bu hafta içi toplanıp yeni sezonunda neler yapılacağını konuşacak.

Dün gece Onursal Başkan Muzaffer Külcü ve Teknik Direktör Gürses Kılıç bir araya gelip karşılıklı anlaşarak sözleşme feshi gerçekleştirmişti. Şimdi Çorum Belediyespor’da öncelikli hedef yeni bir teknik adam arayışı oldu. Bu hafta içi yapılacak olan görüşmelerde takımın başına kimin getirileceği belirlenip daha sonrada transfer çalışmalarına başlanacağı kaydedildi.

Kırmızı-Siyahlı takımında yeni sezon öncesi amatör branşların ayrı bir kulüp çatısı altında faaliyetini sürdürmek için kuruluş aşamasına gelinen Çorum Belediye Gençlik ve Spor Kulübü için oluşturulacak olan yönetiminde amatör branşlarda etkili isimlerin yer alması bekleniyor.

Futbol ve özellikle de profesyonel takım için yeni sezonla ilgili değerlendirmenin bugün Çorum’da olacak olan Kulüp Başkanı Zeki Gül ve Onursal Başkan Muzaffer Külcü‘nün birlikte yapacağı toplantının ardından yol haritasında en önemli ilerleme sağlanacağı öğrenildi. Başkan Külcü’nün kulüplerin amatör ve profesyonel olarak ayrılmasının ardından futbol branşını tamamen belediye dışında bir yönetime verilmesinin ilerde sıkıntılar doğuracağı nedeniyle konuya sıcak bakmadığı belirtildi. Külcü’nün yeni sezonda daha uzun vadeli bir yapılanma ve planlama ile hareket edilerek kadro oluşturulmasına sıcak baktığı, bu yönde bir çalışma yapılmasını istediği belirtildi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*