Halil Öztürk’ten PFDK’a Eleştiri

Hakimiyet Gazetesi Spor Yönetmeni Halil Öztürk, PFDK’nın Altay takımına verdiği cezaya ateş püskürdü. Öztürk, “adalet bu mu?” dedi.

Hakimiyet Gazetesi Spor Yönetmeni ve Yazarı Halil Öztürk, PFDK tarafından Altay Kulübü’ne verilen cezaya sert bir eleştiri yaptı. “120 dakika ana-avrat küfür et cezası 1.500 lira” başlığıyla yayınlanan yazısında Öztürk, 1.500 TL verip aynı küfürleri onlara iade etsem olmaz mı diyerek adaletsizliği dile getirdi:

“Yüz yirmi dakika boyunca Çorum’un anasına avradına beşikteki çocuğuna kadar küfür eden Altay‘a PFDK lütfetti bir maç seyircisiz oynama ve 1500 TL para cezası verdi. Statta küfürleri duyan bir Çorumlu olarak bir aylık maaşım olan 1500 lirayı vereyim bende aynı küfürleri onlara iade edeyim olmaz mı?

Futbolda çifte standart her zaman vardır ve olmaya devam edecektir. Bu yüzden de her geçen gün kan kaybeden futbolumuzun arkasından gözyaşı dökmeye devam ediyoruz. Son olarak bizzat Çorum olarak yaşadığımız çirkeflikten sonra cezalı kurulundan çıkan kararlar bu düşüncenin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Altay-Çorum Belediyespor Play-Off rövanş maçında ev sahibi takım taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat(!) bu sezon içinde beşince kez tekrarlandığı için bir müsabakayı seyircisiz ve 1.500 lira para cezası verdi. Evet yanlış duymadınız. Sadece ve sadece 1500 lira para cezası.

Yüz yirmi dakika boyunca Çorum’un anasına, avradına hatta beşikteki bebeğine kadar küfür edecek kadar alçalan futbol teröristlerine verilen ceza sadece 1500 lira. Bu küfürleri canlı duyan birisi olarak aylık maaşım olan 1500 lirayı edilen küfürleri iade edip bu parayı vermeye razıyım ben.

O maçta temsilci olarak görev yapan şahsiyetler o edilen küfürleri kendilerine edilseydi acaba yazacakları raporda 1500 liralık ceza olarak mı yazarlardı. Maçın bitimine iki dakika kala protokol tribününü çekmek için kulübelerin oraya geldiğimde bana dayılanan büyük görünümlü o temsilci o dayılanmanı o küfürler karşısında yapsaydın da bende sana helal diyeydim. Şimdi ise önce sana ve bu maçta görev yapan temsilcilere sonrada bu komik kararın altına imza atan PFDK üyelerine yazıklar olsun diyorum. Daha ağır kelimeleri hak ediyorlar ama kanunlar el vermiyor.

Aynı maçta kırmızı kart gören Çorum Belediyespor’dan Hüseyin Erol’a iki maç ceza veren adaletsiz kurul Teknik Direktör Gürses Kılıç’a ise bir müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 1.500 lira para cezası verdi. Yani küfür etmeyen Kılıç, 120 dakika küfür eden on bin taraftarla birlikte aynı para cezasını ödeyecek. Türk futbolunun adaleti bu kadar ne diyelim.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*