H.Hüseyin Akınay Kalesini Gole Kapattı

Sezonun ilk yarısında gösterdiği performansla oldukça eleştiri alan kaleci Hasan Hüseyin Akınay, ikinci devrede adeta yeniden doğdu.

Sezon başında şampiyon takım Balıkesipor’dan alınan kaleci Hasan Hüseyin Akınay, ilk devrede yediği hatalı gollerle adından sıkça söz ettirmişti. Taraftar tarafından büyük tepkiler alan ve devre arasında gönderilmesi istenen Akınay, ikinci devre ile birlikte istenilen performansı sergilemeye başladı.

Çorumlu genç file bekçisi Onur Tekin‘in başka bir takıma kiralanması ve ardından tecrübeli kaleci Erdi Yokuşlu‘nun takıma katılmasıyla kendini kıyasıya bir rekabetin içinde bulan H.Hüseyin, hem eldivenleri kaptırmamak hem de beklentileri karşılamak adına kalesinde adeta devleşti.

İkinci devrenin başlaması ile birlikte 6 maçta sadece 2 gol yiyen Hasan Hüseyin Akınay, son 4 maçtır ise kalesini gole kapattı. Akınay, Manisa FK ve Kocaelispor maçlarında kalesinde 1’er gol görürken, sergilediği performansla hem taraftarı hem de kendine güvenen teknik ekibi memnun etti.

Dünkü Ergene Velimeşespor maçının 45 ve 75.dakikaları arasında net pozisyonlarda muhteşem kurtarışlar yapan H.Hüseyin, rakibini umutlandırmayarak maça ortak etmedi. Hasan Hüseyin Akınay, maçın ardından kendisini tribünlere davet az sayıdaki taraftarın isteğini kırmadı ve üçlü çektirdi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*