Gürses Kılıç Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktör Gürses Kılıç, bugün kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenlerken, gündeme dair bir çok açıklamalarda bulundu.

Çorum Belediyespor Teknik patronu Gürses Kılıç, bugün kulüp tesislerinde spor medyası temsilcileri ile bir araya gelip basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan Kılıç, tüm şehirden destek isterken, birlik çağrısı yaptı. İlk hedeflerinin son 3 maçı da kazanarak Play-Off’a kalmak olduğunu dile getiren Kılıç, şampiyonluğu sadece yönetimin, teknik heyetin ve futbolcuların istemesiyle olmayacağını bunun için tüm şehrin kenetlenmesi gerektiğini söyledi.

Teknik Direktör Gürses Kılıç, geçen hafta oynanan Altay maçına da değinirken, haketmedikleri bir mağlubiyet aldıklarını ayrıca, rakip takım futbolcuları dahil herkesin gördüğü bir penaltıyı hakemin görmeme olasılığının olmadığının altını çizdi. Özellikle ilk 10. dakikadan sonra rakibe karşı daha üstün bir futbol sergilediklerini söyleyen Kılıç, “Eskişehir bölgesi A klasman hakeminin böylesi büyük bir hatayı yapmasını kabul edemiyoruz. Bilerek ve isteyerek görmediğini düşünüyoruz. Rakip takım futbolcuları bile maçtan sonra ‘hakkınızı helal edin, pozisyon penaltıydı’ demesi bu konuda ne kadar haklı olduğumuzun kanıtıdır. Maalesef ikinci yarı lehimize hiç bir hakem hatası yapılmadı. Altay ekibi ise beş maçta 90. dakikada penaltı verilmiş ve sahadan puanla ayrılmış bir takım.

KALAN MAÇLARI KAZANACAĞIZ

Kalan üç maçımızdan da galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Cuma günü son haftalarda çıkış yakalan Kızılcabölükspor ile oynayacağız. Onlar açısından da çok önemli bir maç Play-Off’a kalmak için kazanmak zorundalar. Biz de kalan son üç maçımızı da kazanıp Play-Off’a kalacak rakibimizi belirlemek istiyoruz. Zor bir maç bizi bekliyor ancak kazanmaktan başka bir düşüncemiz yok. Öncelikli hedefimiz son üç maçımızı da kazanıp Play-Off‘a kalmak. Hedefe adım adım ilerleyeceğiz.

BAŞKAN KÜLCÜ’YE TEŞEKKÜR

Burada gördük ki, Çorum spor açısından çok değerli bir Belediye Başkanına sahip. Bu şehre yaptıkları ve yapmakta oldukları spor tesislerini görüp de beğenmemek mümkün değil. Stat ve tesis devam ediyor ve bunlarında tamamlanmasıyla daha iyi bir noktaya gelecek olan Çorum şehri için Muzaffer Başkanı bir şans olarak görüyorum. Kendisine bu şehre kazandırdığı tesislerden dolayı çok teşekkür ediyorum.

BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI

Bizler yönetim, teknik heyet ve futbolcular olarak bir birlik içindeyiz. Bu halkaya taraftarlarında katılması bizim için çok önemli. Bir bütün olarak bu savaşı sürdüreceğiz. Bu bütünlüğü tüm taraftarlar arasında sağlamamız gerekiyor. Tribündeki tüm grupların birlik içinde olması gerekiyor. Çorum iletişimi seven bir şehir ve sosyal medya üzerinden iletişim kuruluyor. Taraftarımızın fert olarak değil takımın tamamına sahip çıkması gerekiyor. Geldiğim günden bu yana her zaman çalışana ve hak edene forma verdim. Forma adaleti sağlamaya da çalıştım. Bugüne kadar hak eden tüm futbolcularıma forma verdim ve inandığım isimlere ilk on birde şans verdim.

BU KADAR POLİS NİYE?

Buradan valiliğimizden, siyasilerimizden, iş adamlarımızdan ve  il emniyet müdürümüzden destek bekliyoruz. Başarıda en az payı, başarısızlıkta ise en büyük payı almaya ben razıyım. Yıllardır bu camia içindeyiz hiç bir ilde bizim burada olduğu kadar saha içinde polis görmedim kimsede görmemiştir. Bugüne kadar Çorum’da herhangi bir olay olmamasına rağmen bu kadar tedbirin alınmasına bir anlam veremiyoruz.

SORUNLARI İÇİMİZDE ÇÖZDÜK

Yaşadığımız tüm sorunları dışarıya yansıtmadan içimizde çözmeye çalıştık. Şimdi geldiğimiz nokta itibariyle daha iyi bir durumda olduğumuzu söyleyebilirim. Çorum Belediyespor, sporcuya dayalı bir sitemden kendi kuralları olan bir kulüp haline gelmek zorunda. Oluşturulan bu sistemin üzerine yeni kurallar konularak devam edilmesi gerekiyor. Profesyonel kulüpler en çokta bu hataları yüzünden çöküyor. Bunun içinde sporcuya dayalı sistemden kurtulup kuralları olan kulüpler çıkmaya başladı” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*