Günaydın: Gerekirse maçlara çıkmayız!

TFF 2. ve 3.Lig Kulüpler Birliği Başkanı Cengiz Günaydın, Spor Toto Teşkilatına ateş püskürdü. Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül’ünde , Başkanvekilliği yaptığı 2. ve 3.Lig  Kulüpler Birliği gerekirse maçlara çıkmayacakları konusunda ortak bildiri yayınladılar. İşte Başkan Cengiz Günaydın’ın, Birlik adına yayınladığı o mesaj.

Varlığını Türk sporuna borçlu olan Spor Toto Teşkilatı, kaçak iddianın yol açtığı gelir kaybını gerekçe göstererek 2. ve 3. Futbol Ligi’nde mücadele eden 90 kulübümüzün iddia gelirlerinde kesinti yapmaya karar vermiştir. Bu karar iddia gelirleriyle ayakta duran kulüplerimiz için ekonomik kaosun habercisi olmuştur. 2. ve 3. Lig takımlarımızın Spor Toto desteği almadan varlığını devam ettirmesi mümkün değildir. Tasarruf gerekçesiyle yapılması planlanan kesinti öncelikle adil değildir. Süper Lig ve 1. Lig takımlarının harcamaları arasında çerez sayılabilecek rakamlar 2. ve 3. Lig takımlarının can suyudur. Bundan tasarruf yapılmasının hiçbir adalet ve hakkaniyet ölçüsü yoktur.

Küçük bütçeli takımların can suyundan tasarruf yapmayı planlayan Spor Toto Fenerbahçe ile 47 Milyon TL sponsor anlaşması yapmıştır. Ayrıca başka takımlara da milyonları aşan aktarmalar yaptığını biliyoruz. Görüldüğü gibi burada iddia gelirlerinin yetersizliği söz konusu değil, paylaşım adaletsizliği söz konusudur. 90 kulübümüzü mağdur edecek uygulamadan bir an önce vazgeçilmelidir. Futbola gönül veren milyonlarca taraftarın gönlündeki renkler sahada yer alabilsin diye bin bir güçlükle var olma mücadelesi veren kulüplerimize reva görülen kesintiyi onaylamamız mümkün değildir. 

Sorunumuz çözülmezse maçlara geç başlamak, bir maça çıkıp oynamadan soyunma odasına dönmek, sezonu kapatıp tüm maçlara katılmamak gibi alternatifleri de görüştüğümüz bilinmelidir. Temennimiz bunlara gerek kalmadan randevu talep ettiğimiz sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile ve tensipleriyle sorunun çözülmesidir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cengiz GÜNAYDIN
2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*