“Gereken uyarıyı aldıklarını umuyorum”

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, üç yıllık projenin arkasında olduğunu ancak bu projede diğer önemli ayağın ise takımın iç sahada coşkulu futbol oynaması olduğunu belirtti.

Başkan Fatih Özcan, yeni stadın, yeni sezonun ilk maçında mağlup olarak tarihe geçmenin kendisi açısından hiç kabul edilir bir tarafı olmadığını belirterek, “Gerçekten çok üzgünüm bunu kelimelerle anlatamam. Ben bundan aylarca önce üç yıllık bir proje doğrultusunda yeni sezona başlayacağımızı ve buna göre planlama yapacağımızı söyledim. Bunun yanında da diğer isteğim takımın geçtiğimiz sezonlardan farklı olarak iç sahada coşkulu bir futbol oynaması olduğunu belirttim. Transferde de buna uygun isimlerin alınmasını istedik ve ona göre çalışma yaptık.

Ben kendi evinde birinci bölgede oyunu kabul eden bir takım değil üçüncü bölgede baskı yapan bir oyun istediğimi defalarca söyledim. Futbolda mağlup olabilirsin. Baskı kurarsın, pozisyonlara girersin fakat sonuç alamazsın rakip kontrataktan gol bulur mağlup olursun bunu kabul ederim. Ancak kendi evimde rakibi durdurmaya yönelik bir oyun anlayışını kabul etmem mümkün değil. Taraftarlarında maçları izlemeye başladığı andan itibaren böyle bir oyun anlayışını kendi sahamda kimseye anlatamam. O yüzden bu maçtan başta ben olmak üzere tüm teknik heyet ve futbolcuların gereken uyarıyı aldıklarını umuyorum. Yoksa bir daha iç sahada böyle bir oyunu kimseye kabul ettiremeyiz ve hepimizde sonucuna katlanırız” şeklinde konuştu.

Sağ bek ve forvet alarak transferi kapatacağız
Çorum FK Başkanı Fatih Özcan, transferde ise bir sağ bek alacaklarını, forvet hattı için ise takım içi dengeleri bozmaması halinde iyi bir ismi kadrolarına katacaklarını aksi takdirde ise Volkan’ın yerine alternatif bir isim alarak transferi kapatacaklarını söyledi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*