“Geçen seneden yarım kalan mevzu var”

Takımımızın genç ve başarılı kalecisi Sercan Çobanoğlu, tek düşüncelerinin başarılı olmak olduğunu söyledi.

Bu sezonda Kırmızı-Siyahlı takımın forması altında mücadele edecek olmanın kendisini heyecanlandırdığına dikkat çeken başarılı kaleci, Teknik Direktör Yusuf Tokuş’un genç futbolcular için müthiş bir fırsat olduğunu dile getirdi. Kendisinin hiçbir zaman ‘birinci kaleciyim’ gibi bir düşünceye sahip olmadığının altını çizen genç eldiven Sercan Çobanoğlu, “Öncelikle tekrar bu formayı giyecek olmak beni heyecanlandırıyor. İmza töreninde söylediğim gibi geçen seneden yarım kalmış mevzu var. Bu nedenle de bırakıp gitmek bana yakışmazdı. İnşallah sözümüzü tutacağız ve hakkettiğimiz yerde olacağız” diye konuştu.

Kızılcahamam’daki kamp çalışmaları hakkında bilgi veren yetenekli kaleci, “Kampı değerlendirmek gerekirse çok yoğun bir kamp dönemi geçiriyoruz. İyi çalışıyoruz, ayrıca takım olma yolunda da önemli işler oluyor. Şuan genç ve ne istediğini bilen bir takım olduk, takımda ağabey kardeş ilişkisi üst seviyede. Bunun da başarı için önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum. Yusuf hocamız pozitif ve sürekli başarıya giden yolda neler yapabileceğimizi anlatıyor. Yusuf hocamızın genç oyuncular için müthiş bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

Onur ile tatlı bir rekabetleri olduklarını söyleyen Sercan, “Bir de şu konunun üzerinde özellikle durmak istiyorum. Bazı insanların kafasında ‘Sercan’ın arkasında sadece Onur’un olması Sercan’ı rahatlatır çalışmaz’ gibi soru işaretleri ve düşünceler olabilir. Bu düşünce tarzı kendi açımdan Onur’a karşı benim saygısızlığımdan öte bir durum teşkil etmez. Şayet böyle bir izlenim olursa da hocalarımız gerekeni en iyi şekilde yapacaklardır. Ben hangi şartlar altında olursa olsun asla birinci kaleciyim diye hareket etmedim. Şuan Onur ile bir rekabet halindeyiz. Onur, iyi işler yapan ve kendine özgüveni olan genç bir yetenek. Her geçen gün kendine özgüveni de artan bir isim. Kısacası kimin kalede görev alacağı hocalarımızın tercihinde olacaktır. Bize düşen tek görev takımımızın başarısı için çalışmak ve biz de bunu en iyi şekilde yerine getirmek için uğraş veriyoruz” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*