“Final niteliğinde bir maç oynayacağız”

Yeni Çorumspor Teknik Direktörü Ersin Küçükoğlu bugün oynayacakları Payasspor maçının çok zor geçeceğini belirtti.

Yeni Çorumspor Teknik Direktörü Ersin Küçükoğlu bugün oynayacakları Payasspor maçının çok zor geçeceğini ve bu maçtada kendilerini yukarıya taşıyacak olanın sahada futbolcuların vereceği mücadele ile taraftarın sahaya yansıtacağı enerji olacağını söyledi.

Erzincan deplasmanında aldıkları galibiyetin daha anlamlı olması için sahalarında oynayacakları Payasspor maçını kazanmak zorunda olduklarını belirten Küçükoğlu, “Puan sıralamasında en yakın rakibimiz ile evimizde oynayacağımız maç tam bir final niteliğinde geçecek. Rakibimiz çok etkili bir takım ve kaliteli oyuncuları var. Onlarda play-off bileti için mücadele ediyorlar. Bu zorlu rakip önünde sahada takım olarak birlikte hareket etmek ve yardımlaşarak oynamak zorundayız. Sonuç almak içinde çok ama çok fazla mücadele etmemiz gereken bir maç oynayacağız. Maçın ilk dakikasından itibaren rakibe seyirci ve oyun baskısını hissettirip coşkulu oynamak zorundayız. Onlara oynamaları için alan ve zaman bırakmamak ve oyun içinde doğru çözümler bulmak zorundayız. Sahanın her yerinde coşkumuzu ve isteğimizi rakibe hissettirmeliyiz.

Böylesine önemli bir maçta bizleri yukarı taşıyacak olan taraftarımızın desteğidir. Bu maçtan istediğimiz sonuçla ayrılmak için en etkili durum oyuncuların saha içindeki mücadelesine taraftarların sahaya vereceği enerji olacaktır. Oyuncularımızda tribünden gelen o enerji ile çok daha fazla mücadele edip netice alacaklarına inanıyorum. Her maçta olduğu gibi bu iç saha maçında da taraftarlarımıza çok fazla ihtiyacımız var. Onların inancı onların gücü ve coşkusu bizi sahada çok daha güçlü hale getirecektir” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*